22 mar 2010

Turniej NIT - dzień 3

W sumie powinien być dzień 3 i 4, ale w związku, że 19 był tylko jeden mecz, to nie liczymy specjalnie tego jako kolejnego dnia. W każdym razie do rzeczy. Za nami 4 mecze drugiej rundy i 4 przed nami.

19 marca

#3 Memphis - #2 Mississippi 81:90

Dzięki trafieniom Chrisa Warrena Ole Miss schodziło na przerwę prowadząc 4 punktami. W drugiej połowie swoje punkty dorzucił Terrico White i przez resztę spotkania Rebels kontrolowało wynik.

White skończył spotkanie z 21 oczkami na koncie, a Warren dodał 16pkt i 7 asyst. W zespole Tigers ponownie zawiódł Elliot Williams, a najlepszym zawodnikiem drużyny był Will Coleman zdobywca 15pkt, 14zb i 2bl

20 marca

#4 North Carolina - #1 Mississippi State 76:74

Mississippi State rozpoczęło od kilku punktowego prowadzenia, jednak North Carolina szybko przejęła inicjatywę i do połowy prowadziła już trzema punktami. W drugiej części gry na zmianę prowadził raz jeden zespól, raz drugi dzięki czemu mieliśmy bardzo zaciętą końcówkę.

Barry Stewart na 12 sekund przed końcem trafił dwa osobiste doprowadzając do remisu po 74 i ostatnia akcja należała do zawodników Tar Heels. Larry Drew zdecydował się na wjazd pod kosz, trafił i to UNC zobaczymy w kolejnej rundzie turnieju.

Najlepszym strzelce meczu był Will Graves, który zapisał na swoim koncie 17 oczek, 4 krotnie trafiając za trzy punkty. Dla Bulldogs Jarvis Varnado zdobył 14pkt, 7zb i 4bl.

#8 Jacksonville - #5 Texas Tech 64:69

W obu ekipach gra po jednym Polaku, jednak Szymon Łukasiak na parkiecie w ogóle się nie pojawił, a Robert Lewandowski po bardzo dobrym występie w pierwszej rundzie zagrał tylko 4 minuty nie zapisując się w protokole.

Jacksonville lepiej rozpoczęło spotkanie, bo na połowę schodzili prowadząc 35:28. Kolejne minuty to popis gry Red Raiders i Brada Reese'a, który zdobył 19pkt i zebrał 10 piłek prowadząc swoją drużynę do cennego zwycięstwa.

#6 North Carolina State - #2 UAB

Dennis Horner starał się jak mógł. Zdobył 23 pkt i zebrał 8 piłek, jednak brak wsparcia pozostałych członków drużyny (żaden inny gracz nie rzucił więcej niż 6 punktów) przyczynił się do łatwego zwycięstwa UAB. Elijah Millsap był najlepszym zawodnikiem meczu notując 27pkt i 15zb.