17 wrz 2010

Bo jest coraz gorzej

Kilka dni temu podczas konferencji prasowej z ust trenera Bruce'a Pearla padły takie oto słowa: "I learned that it's not OK to tell the truth most of the time, but you've got to tell the truth all of the time.". Jednocześnie przyznając się, że podczas przesłuchania NCAA świadomie zaniżył liczbę telefonów, jakie wykonał do rekrutów.

Okazało się jednak, że mówiąc te słowa również kłamał. Tym razem sprawa dotyczy 2008 roku kiedy coach Tennessee starał się sprowadzić do siebie między innymi Aarona Crafta i Josha Selby'ego. Obaj byli juniorami w High School, czyli trener z NCAA nie może spotykać się z takim zawodnikiem poza campusem swojej uczelni. Właśnie tego dotyczą nowe zarzuty i co gorsza władze NCAA posiadają zdjęcie Crafta w domu trenera Pearla z tamtego okresu.

Nie wiadomo kto zrobił to zdjęcie i skąd NCAA je ma, ale jeśli faktycznie tak jest to Pearl znalazł się w ogromnych tarapatach. Najciekawsze w całej tej sprawie jest fakt, że ostatecznie ani Craft, ani Selby nie zdecydowali się na stypendium Tennessee. Czy więc trener Volunteers straci pracę? Dochodzenie trwa.

W równie trudnej sytuacji znalazła się uczelnia Oregon, która niedawno została poinformowania o dochodzeniu w sprawie kilku zawodników, którzy mieli otrzymywać pieniądze za grę. Sprawa dotyczy ostatnich dwóch lat, a jednym z głównych podejrzanych jest Michael Dunigan, który po dwóch latach gry zdecydował się podpisać profesjonalny kontrakt w Izraelu.

Dziwna i zaskakująca decyzja Dunigana nagle zaczęła nabierać sensu. Nie wiadomo ilu dokładnie oraz którzy zawodnicy są jeszcze zamieszani, jednak na chwilę obecną trener Oregon ma dostępnych tylko 9 zawodników. A w najgorszym wypadku liczba ta może jeszcze się pomniejszyć.

Brak komentarzy: