5 wrz 2010

Wokół parkietów

1) Trener Rutgers w przeciągu dwóch dni zwerbował dwóch zawodników kwalifikujących się do setki najlepszych graczy w swoim roczniku. Od najbliższego sezonu będzie u niego występował skrzydłowy Kadeem Jack (#43 według Scout.com), a za rok do drużyny dołączy rozgrywający Myles Mack (#71). Samo wydarzenie zostało nazwane przez media najbardziej produktywnym tygodniem w koszykarskiej historii uczelni.

2) Freshman z High School James Blackmon Jr., który w szkole średniej nie zagrał jeszcze ani jednego spotkania podjął decyzję o wyborze college'u. Zdecydował się na grę w uczelni Indiana i jak na razie jest to tylko słowna "umowa" do niczego nie zobowiązująca. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli w najbliższych latach jego notowania wzrosną prawdopodobnie za drużyną rozejrzy się jeszcze raz.

3) Drużyna Temple straciła dwóch zawodników. Chris Clarke i Carmel Bouchman postanowili opuścić swój zespół. Clarke zamierza kontynuować karierę w drugiej dywizji w Morehouse College, Bouchman natomiast planuje wrócić do Izraela i tam poszukać sobie klubu. Wygląda jednak na to, że ekipa Owls nie odczuje tej straty - obaj zawodnicy w drużynie pełnili rolę dalekich rezerwowych.

4) Kyle Singler przeszedł operację kolana, o czym mogliście już przeczytać na collegehoops.pl. Najlepszy strzelec Duke czuł dyskomfort po bardzo pracowitym lecie i dlatego zdecydował się na zabieg. Trenował między innymi podczas Chris Paul camp, Deron Williams Skills Academy, Kevin Durant Camp, LeBron James Skills Academy oraz pomagał przygotować się reprezentacji Stanów Zjednoczonych występując w USA Select Team. Lider Blue Devils ma wrócić do zdrowia około 15 października, czyli do dnia rozpoczęcia oficjalnych przygotowań do sezonu.

Brak komentarzy: