1 wrz 2010

Wokół parkietów - podsumowanie sierpnia

Tak, tak moi mili. Blog powraca do życia. Z nowymi pomysłami, z nowymi chęciami i zdwojoną siłą. Na początek, krótkie i może nieco chaotyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń sierpnia. Oczywiście wszystkiego tu nie ująłem. Niektórym poświecę oddzielne wpisy, inne świadomie pominę, a o kolejnych zapomnę. Ale do rzeczy...

1) John Calipari ogłosił za pomocą facebooka na początku miesiąca, że junior Darnell Dodson nie będzie występował w jego drużynie. Nieznane są powody takiej decyzji (najprawdopodobniej chodzi o sprawy pozaboiskowe), jednak doświadczenie znanego z bardzo dobrego rzutu z dystansu zawodnika zapewne bardzo by się przydało.

2) Były gracz Duke Greg Paulus od przyszłego sezonu będzie pracował jako asystent trenera na uczelni Navy. Także Tyus Edney po kilku (kilkunastu?) latach spędzonych w Europie wraca do NCAA. Niedawno został mianowany "director of basketball operations" swojej byłej szkoły - UCLA.

3) Powraca Hoosier Classic, czyli podwójny mecz (doubleheader), w którym biorą udział 4 drużyny, a dokładniej Indiana, Butler, Notre Dame i Purdue. Spotkania będą rozgrywane w grudniu i nie mogą zmierzyć się w nich ekipy z tych samych konferencji, dlatego nie dojdzie do konfrontacji Purdue z Indiana. Na razie podpisano umowę na dwa lata, i tak 17 grudnia 2011 zmierzą się Indiana z Notre Dame oraz Purdue z Butler. Natomiast w 2012 Butler zagra z Indianą, a Notre Dame z Purdue.

4) Jak już wiecie Dominique Sutton postanowił zmienić uczelnie i odszedł z Kansas State. Jednak jego wybór nowej szkoły zaskoczył chyba wszystkich. Po odczekaniu roku będzie reprezentował North Carolina Central. Niewielką uczelnie, która w 1 dywizji jest dopiero od 3 lat, a w tym roku dołączyła do konferencji MEAC. Zawodnik w zeszłym sezonie notował średnio 7.2 pkt oraz 5.8 zb i zanosi się, że w nowym zespole będzie gwiazdą.

5) Kolejnym, który zmienił drużynę, jest Chris Allen. Zawodnik Michigan State nie został dopuszczony do gry w nadchodzących rozgrywkach przez trenera Izzo z przyczyn pozasportowych i mimo, że będzie miał tylko rok gry lista zainteresowanych szkół była długa. Wśród nich: Notre Dame, Connecticut, Memphis, South Florida oraz Iowa State. Ostatecznie wybór padł na tych ostatnich, gdzie wraz z Royce Whitem w przyszłości może stworzyć ciekawy duet.

6) Varez Ward, który przed sezonem nabawił się poważnej kontuzji wykluczającej go z całego sezonu oświadczył niedawno, że opuszcza uczelnie Texas na rzecz Auburn. Patrząc na skład Longhorns w zbliżającym się sezonie nie ma co mu się dziwić.

7) Trener Florida International Isiah Thomas został zatrudniony w New York Knicks jako konsultant. O dziwo nie jest to wbrew przepisom NCAA, jednak konflikt interesów widać od razu.Choć w środowisku trenerskim zawrzało, dopiero interwencja komisarza NBA spowodowała, że umowa została unieważniona.

8) Narodziła się legenda Corey'a Fishera. Obrońca Villanova w jednym meczu ligi letniej rzucił 105 punktów. Niestety wydarzenie to nie zostało uwiecznionena żadnym materiale wideo, jednak zostało potwierdzone przez różne źródła. Jak sam zainteresowany wspomina po 3 kwarcie miał już 72 oczka, ale setki się nie spodziewał. Czekamy na podobny popis na uniwersyteckich parkietach.

9) Joe Mazzulla został zatrzymany przez policję wspólnie z innym zawodnikiem West Virginia za oddawanie moczu w miejscu publicznym. Niby nic poważnego, jednak może to ich kosztować nawet 500 $ nie wspominając już o ewentualnym zawieszeniu.

10) W dużo gorszej sytuacji jest obrońca Michigan State Korie Lucious, którego policja zatrzymała za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na chwilę obecną brak szczegółów dotyczących jego kary.

Jutro kolejne podsumowania i wpisy. Zapraszam do przypominania znajomym o reaktywacji bloga.

Brak komentarzy: