22 wrz 2010

Big XII w 2011

Już oficjalnie wiadomo, że z końcem nadchodzącego sezonu, a dokładniej z dniem 1 lipca 2011 roku konferencję Big XII na rzecz PAC-10 opuści Colorado, a do Big Ten wybierze się Nebraska. Ci pierwszy zapłacić za to będą musieli 6.863 mln $, Nebraska zaś 9.255 mln $. Oprócz faktu, że od tej pory Big XII liczyć będzie nie dwanaście, a dziesięć ekip powstanie bardzo silna i ciężka konferencja.

Umówmy się, Big XII już zalicza się to tych najsilniejszych, bo nie może być inaczej kiedy wśród członków są takie drużyny, jak: Kansas, Kansas State, Texas, Missouri czy Baylor. Za rok z tego grona odejdą dwie najsłabsze ekipy... może nie do końca, ale drużyny, które przez ostatnich kilka lat zajmowały miejsca w dolnej części tabeli.

Nie jestem pewny na jakiej podstawie ustalany jest dokładnie terminarz w Big XII, ale w konferencji obecnie rozgrywanych jest 16 spotkań. Jak nie trudno się domyśleć przy 12 drużynach powoduję to, że z niektórymi zespołami zmierzymy się dwa razy, z innymi tylko raz. Przyjmijmy więc, że nasza liczba zwycięstw w spotkaniach wewnątrz konferencji zależy trochę od "szczęścia" i od ułożenia terminarza. 

Od przyszłego sezonu rozgrywanych będzie 18 spotkań i z każdym przyjdzie nam zmierzyć się dwukrotnie. Dwa pojedynki z Kansas, Kansas State, Baylor czy Texas. Nawet Iowa State za rok może być ciężka do pokonania.

Na chwilę obecną trudno zgadywać, jaki będzie rozkład sił w Big XII. Nie wiemy kto zdecyduję się wcześniej zgłosić do Draftu i też nie znamy wszystkich nowych nazwisk. Ale pojedynki między zespołami w tej konferencji będą należały do tych najtrudniejszych.

1 komentarz:

Juteńka pisze...

Zaprezentuj zbiory, chwalipięto ;P