17 wrz 2010

Wokół parkietów

1) Konferencja WAC pozwała do sądu drużyny Fresno State i Nevada, które postanowiły zmienić konferencję od sezonu 2011-12. Otóż zgodnie z umową powinny poinformować komisarza WAC o takim zamierzę z dwuletnim wyprzedzeniem, czyli w tym wypadku do 1 lipca tego roku. W ramach rekompensaty żądają 5 mln $ odszkodowania od każdej z uczelni.

2) Już niedługo na trybunach Uniwersytetu Michigan może pojawić się kilka gwiazd NBA. Od tego sezonu sophomorem będzie Jordan Dumars, syn Joe Dumarsa, a do drużyny dołączą Jon Horford, brat Ala i syn Tico Horforda oraz Tim Hardaway Jr. syn wiadomo kogo. Jakby tego było mało niedawno do grona dołączył syn Glenna Robinsona - Glenn Robinson III, który do drużyny dołączy w 2012 roku.

3) Jakiś czas temu wspominałem o Virginia Tech i ich nadziejach na znalezienie się w NCAA Tournament. Jednak wygląda na to, że ich szansę nieco spadły, poważnej kontuzji lewego więzadła kolanowego nabawił się JT Thompson i czeka go prawie rok przerwy. W zeszłym sezonie był pierwszym wychodzącym z ławki i średnio przebywając 20 minut na parkiecie notował 7.3pkt oraz 4.6zb.

4) Tyreese Breshers z przyczyn zdrowotnych zrezygnował z dalszego uprawiania koszykówki. Skrzydłowy uczelni Washington z powodu kontuzji musiał pauzować w sezonie 2008-09, a  rok później do gdy wrócił wciąż nie w pełni zdrów. W zakończonym sezonie w średnio 10 minut gry zdobywał 3pkt i 2.6zb.

5) Jeff Bzdelik zaraz po powrocie z rekrutacji zawiesił Tony'ego Woodsa, na którym wisi kilka zarzutów. Czy ostatecznie zostanie wyrzucony z uczelni okaże się po werdykcie sądu.

Brak komentarzy: