25 wrz 2010

Wokół parkietów - Bledsoe, Selby

1) Sprawę Erica Bledsoe można uznać za zamkniętą. Wczoraj został ogłoszony werdykt i ku niezadowoleniu wielu był on korzystny dla zawodnika i Kentucky (jeśli nie pamiętacie, o co dokładnie chodziło zajrzyjcie tutaj). Firma prawnicza, która została wynajęta do tej sprawy przyznała, że dopatrzyła się sporej liczby zmian ocen. Jednocześnie jednak nie znaleziono dowodów, które wskazywałyby na nielegalne działanie. W skrócie sezon Wildcats nie jest już zagrożony.

2) Pozostając w temacie, Josh Selby nie został jeszcze dopuszczony do gry w NCAA, jednak władze zezwoliły mu uczęszczać na zajęcia i treningi. Zwykle po takim werdykcie pozostaje już tylko jeden krok do "wyczyszczenia", dlatego niedługo należy spodziewać się ostatecznej decyzji.

3) Max Zhang nie zagra a nadchodzącym sezonie. Zawodnik California niedawno reprezentował Chiny na Mistrzostwach Świata w Turcji i tym razem także kadra będzie przyczyną absencji. Od listopada rozpoczynają się w Azji eliminację do Olimpiady w 2012 roku. Trener Mike Montgomery wierzy jednak, że Max wróci do drużyny już od semestru letniego.

Brak komentarzy: