12 mar 2010

Wokół parkietów

1) Plotki okazały się tylko plotkami i Jim Calhoun trener Connecticut przedłuż swoją umowę o kolejne 4 lata. Jak wiemy Calhoun od dłuższego czasu zmaga się z różnym problemami zdrowotnymi dlatego w tym sezonie opuścił 8 spotkań swojej drużyny. Przypomnę, że trener UConn ma już 68 lat i dość słaby sezon za sobą, więc między innymi dlatego pojawiły się głosy czy nie powinien przejść na emeryturę.

2) Gerard Anderson z Fullerton prawdopodobnie wygrał konkursu na najlepszy dunk roku. It's over ladies and gentlemen, it's over:


3) Drużyna Kansas pokonując Texas Tech stała się 3 drużyną w NCAA, która osiągnęła pułap 2000 zwycięstw w historii. Kolejną ekipą najbliżej tego osiągnięcia jest Duke, którzy jednak nie przekroczyli jeszcze 1900 zwycięstw.

4) Ostatnio pisałem o Anthony Johnsonie, który wpisał się do kart historii konferencji Big Sky i NCAA. Jednak jego historia życia jest jeszcze ciekawsza niż sam przebieg meczu. Johnson spisywał się średnio i grał w średnim zespole HS, więc nie otrzymał żadnych ofert z NCAA. Za to jego obecne dziewczyna otrzymała kilka ciekawych propozycji w tym od Yakima Valley Community College. Zgodziła się przyjąć ich stypendium, ale pod warunkiem, że trener męskiej drużyny da szansę jej chłopakowi. I już po pierwszym treningu Johnson otrzymał stypendium. Po dwóch świetnych latach drużyny z pierwszej dywizji zaczęły się o niego upominać i tak padło na Montana. Ale i tym razem pod jednym warunkiem, że już jako żona Nance otrzyma szanse gry w żeńskim zespole. Aktualnie Anthony już czeka na swój pierwszy mecz w MM, podczas gdy jego żona wciąć walczy o znalezienie się w żeńskim wydaniu tego turnieju. Dokładniejszy opis znajdziecie tutaj. I jeszcze highlighty z tego pamiętnego spotkania:


5) Zobaczcie w jaki sposób DeSean Butler wygrał mecz dla West Virginia:


6) Paul George zawodnik Fresno State stał się prawdopodobnie pierwszym zawodnikiem w historii, który zadeklarował swoje zgłoszenie do draftu za pomocą Twittera. Cytując jego słowa "Testing the waters my tweets but I'm leanin towards leavin to the draft.". George notuje średnio około 17pkt i 7zb, a według ekspertów zostanie wybrany pod koniec pierwszej rundy.

Brak komentarzy: