7 mar 2010

Małe podsumowanie

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że do MM coraz bliżej, a do Selection Sunday już tylko tydzień, także odliczanie trwa. Widać również po grze i intensywności, że w tej chwili rozgrywane są najważniejsze mecze, a najlepiej o tym świadczy fakt, że aż 11 spotkań zakończyło się po co najmniej jednej dogrywce. Nie brakło również sensacji, ale o tym bardziej na collegehoops.pl w poniedziałek. Dziś kilka wniosków powiązanych z Turniejem.

1) Już 4 ekipy, czyli zwycięzcy swoich konferencji zapewniły sobie pewny udział w MM. Do Cornell  (Ivy League) dołączyły drużyny Winthrop (Big South), East Tennessee State (Atlantic Sun) i  Murray State (Ohio Valley).

2) Wygląda na to, że 4 drużyną rozstawioną z numerem 1 w Turnieju będzie Duke. Wprawdzie Purdue wygrało swój mecz z Penn State, jednak strasznie się męczyli i brak Robbie'go Hummela w składzie prawdopodobnie przesądzi o gorszym seedzie. Kansas State przegrało w fatalnym stylu ze słabą drużyną z Iowa State, co automatycznie przekreśla ich szansę na pierwszy seed. Więc wszystko wskazuje na to, że zwycięstwo a raczej deklasacja North Carolina przesądzi o 1 seedzie dla Blue Devils.

3) Mississippi State, Connecticut i Cincinnati przegrywając kilka ostatnich kluczowych (dla nich) spotkań ostatecznie przekreślili swoje szanse na udział w MM. Oczywiście dopóki ich turnieje konferencji się nie skończą wszystko się może zdarzyć, jednak ich ostatnie wyniki wskazuję, że mimo całkiem niezłych składów w najważniejszych posezonowych rozgrywkach ich nie zobaczymy.

Brak komentarzy: