23 mar 2010

Wokół parkietów

Przerwa w rozgrywkach, więc trzeba napisać, co w trawie piszczy.

1) Odwołanie Memphis nie przyniosło skutku i już oficjalnie ich wszystkie zwycięstwa z sezonu 2007-08 zostały anulowane (bilans 28-2). Także drużyna musi zapłacić 615,000 dolarów oraz zdjąć banner z tamtych rozgrywek.

2) Jeżeli jeszcze nie wiesz kto to Omar Samhan to prawdopodobnie po raz pierwszy jesteś na tym blogu. W każdym razie barwna postać i objawienie turnieju. Zapraszam do śledzenia go na twitterze lub jego blogu. Ale ja nie o tym. Po ostatnim meczu przeciwko Villanova miał kilka słów do trenera Wildcats:
"I get it," he said. "I’m a slow white guy, and I’m overweight. So maybe you don’t respect me because I have good numbers. But after I kill you the first half, what are you waiting for. I don’t know what he wanted. Did he want me to have 40?".

Więcej jego cytatów np tutaj.

3) Michigan state prawdopodobnie byli w niebie po rzucie Korie Luciousa, jednak szybko zeszli na ziemie, bo badania wykazały, że kontuzja Achillesa, której Kalin Lucas nabawił się w spotkaniu Maryland wykluczy go z gry na 4-6 miesięcy.

fot. rushthecourt.net

4) Evan Turner zgarnął swoja pierwszą nagrodę - Oscar Robertson Trophy. Czyli dla najlepszego zawodnika roku wybieranego przez The United States Basketball Writers Association. Oczywiście w NCAA jest kilka nagród dla gracza roku, także i dla Johna Walla coś się znajdzie.

5)James Anderson zapowiedział, że zgłosi się do najbliższego draftu. Zawodnik Oklahoma State w sezonie notował średnio 22pkt i 6zb oraz został wybrany zawodnikiem roku konferencji Big 12. Według ekspertów zostanie wybrany w połowie pierwszej rundy. Również Tommy Mason-Griffin rozgrywający Oklahoma chce zgłosić się do draftu, jednak w jego wypadku to nie najlepsza decyzji, bo jego notowania nie są najlepsze i możliwe, że w nawet nie zostanie wybrany w drafcie, a jedyne na co może liczyć to pick pod koniec drugiej rundy. Chodzą także słuchy, że Avery Bradley z Texas także ma zgłosić się do draftu, lecz na razie jest to nie potwierdzona informacja.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Oczywiście w NCAA jest tylko nagród dla gracza roku, także i dla Johna Walla też coś się znajdzie."
Powinno być zamiast "tylko" kilka

Kosi pisze...

Dziękuje, już poprawione.

beztroskoo pisze...

o co chodzi z Memphis? za co anulowano ich wyniki?

Kosi pisze...

Okazało się, że za Derricka Rose'a ktoś inny napisał egzamin SAT (taka nasza Polska matura), bo sam nie mógł sobie z nim poradzić i wcześniej go oblał, więc według przepisów korzystali z nieuprawnionego gracza. To tak bardzo w skrócie.