24 mar 2010

Wokół parkietów

Następny dzień bez grania, więc i kolejna garstka informacji.

1) Brandon Knight drugi raz z rzędu został wybrany "Gatorade National Player of the Year" czyli najlepszym zawodnikiem z High School. Wcześniej tylko Lebron James i Greg Oden zgarnęli to wyróżnienie dwa razy. Knight w sezonie średnio zdobywał 32.5pkt, 8.6zb i 3.9as.

2) Kontuzji ciąg dalszy. Tym razem podczas treningu złamani nogi doznał obrońca West Virginia Darryl Bryant. Zawodnika w tym sezonie już nie zobaczymy, co może nieco utrudnić sprawę ekipie Mountaineers.

3) Zostając w temacie, pomimo wcześniejszych zapowiedzi Arinze Onuaku nie zagra w Sweet 16.

4) Bohater Nothern Iowa Ali Farokhmanesh trafił na okładkę Sport Illustarted:5) Trener Syracue Jim Boeheim został wybrany przez "The United States Basketball Writers Association" trenerem roku, czyli otrzymał Henry Iba Award.

6) Oklahoma może stracić kolejnych zawodników. Niedawno Tommy Mason-Griffin zapowiedział, że zgłosi się do draftu, o czym wczoraj pisałem, a dziś pojawiła się informacja, że Ray Willis zmieni uczelnie oraz spekulacja, że Willie'go Warrena i Keitha Gallona również zobaczymy w drafcie.

7) Na fantastyczny pomysł wpadła telewizji CBS, a Kansas State zrobiło jeszcze lepiej, że się na to zgodziło. O co chodzi? Od Selection Sunday niemal wszystkie ruchy drużyny śledzą kamery, dzięki czemu możemy oglądać zespół Wildcats "od kuchni". Materiał video można zobaczyć tutaj, a to mała próbka:8) Sylven Landesberg z Virginia i Dominique Jones z South Florida to następni zawodnicy, którzy zapowiedzieli, że zamierzają zgłosić się do draftu. Jednak ten drugi zobaczy jak stoją jego notowania i wtedy podejmie ostateczna decyzje.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bring on Sweet16, now! /iminol

Maciek9020 pisze...

Ten Brandon Knight to niby PG i najlepszy w kraju...a sredna asyst zaledwie 3.9...Gra troche pod siebie w HS...zobaczymy jak bedzie w NCAA- mam nadzieje ze w bawrwach Kentucky