14 mar 2010

Wokół parkietów

1) Jak już wcześniej wspominałem De'Sean Butler jest obecnie najbardziej clutch zawodnikiem w NCAA. We wczorajszym meczu z Georgetown trafił swój drugi game-winner w przeciągu 3 dni i 6 w sezonie. Może nie zawsze będzie zdobywał dużo punktów, a bardzo często na słabej skuteczności, ale na ostatnie sekundy to właśnie jemu oddali byście piłkę. Zobaczcie sami:


2) Walka o pierwszy seed trwa. A dokładniej pozostały już tylko 3 zespoły, które mają szansę na ostatni wolny seed (Kentucky, Kansas i Syracuse mają to już pewne): Duke, West Virginia i Ohio State. Jednak przyglądając się bliżej, można zauważyć, że i Ohio State odpada z tej walki, bo West Virginia ma lepszy bilans jak i lepsze zwycięstwa. Pozostają więc dwie ekipy - Duke i West Virginia, z czego Blue Devils są na dużo lepszej pozycji, bo nawet jeśli przegrają mają szansę na 1 seed. W każdym razie sytuacja mniej więcej wygląda tak: w przypadku zwycięstwa Duke pierwszy seed idzie do nich, w przypadku porażki do West Virginia.

3) Dokładniejsze badania wykazały, że kontuzja Arinze Onuaku nie jest poważna i już od poniedziałku ma wrócić do treningów. Także już od pierwszej rundy Turnieju NCAA powinien pojawić się w składzie Syracuse, którzy mogą teraz odetchnąć z ulgą, bo bez niego szansę Orange na Final Four drastycznie spadły.

4) Sporo niespodzianek w ostatnim czasie mieliśmy, między innymi zwycięstwa Houston nad UTEP i Saint Mary's nad Gonzaga w finałach swoich konferencji. Jednak również ciekawie było w półfinałach ACC i Big East. Dwie ostatnie ekipy ACC zakwalifikowały się do półfinałów i tylko jeden zespół z czołowej czwórki znalazł się na tym etapie rozgrywek. W Big East także tylko jedna z 4 najlepszych drużyn zakwalifikowała się się półfinałów.

Brak komentarzy: