25 mar 2010

Krótka zapowiedź Sweet Sixteen

West Region

Mecze - 23 marca

0:07 - #5 Butler vs. #1 Syracuse
2:37 - #6 Xavier vs. #2 Kansas State

Nie ma co ukrywać, że faworytów jest dwóch, czyli wciąż silne Syracuse, mimo problemów ze składem i Kansas State z Jacobem Pullenem. Wydaja się też że łatwiejszą przeprawę będzie miała właśnie ekipa Orange choć nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Dlatego ja polecam obejrzeć ten drugi nie ze względu na lidera Wildcats, ale dla Jordana Crawforda, która rozgrywa świetny Turniej, podobnie jak cała drużyna Xavier.


East Region

Mecze - 23 marca

0:27 - #11 Washington vs. #2 West Virginia
2:57 - #12 Cornell vs. #1 Kentucky

Niektórzy wierzyli, że West Virginia może tu namieszać, że są w stanie wyeliminować Kentucky z Turnieju, jednak pech chciał że kontuzji doznał może nie najważniejszy, ale kluczowy gracz w rotacji. Bez niego Washington ma bardzo realne szanse na znalezienie się w kolejnej rundzie. I choć Cornell również może nastraszyć Wildcats polecam obejrzeć to pierwsze spotkanie ze względu na nieprzewidywalny przebieg wydarzeń.


Midwest Region

Mecze - 24 marca

0:07 - #6 Tennessee vs. #2 Ohio State
2:37 - #9 Northern Iowa vs. #5 Michigan State

Najwięcej niespodzianek i najbardziej nieprzewidywalne zestawienie. Teoretycznie wydaję się, że to Ohio State zobaczymy w Final Four jednak jak w żadnym innym regionie tutaj może wydarzyć się wszystko. Od finałowego meczu z udziałem Ohio State z Michigan State poprzez finał Tennessee z Northern Iowa. Oba spotkania warto obejrzeć.


South Region

Mecze - 24 marca

0:27 - #10 Saint Mary's vs. #3 Baylor
2:57 - #4 Purdue vs. #1 Duke

Duke czy Baylor? A może ktoś inny? Jednak zapowiada się na właśnie taki finał regionu i o ile Saint Mary's jest w stanie sprawić niespodziankę z Baylor i ten mecz trzeba będzie zobaczyć, to już raczej w meczu Duke z Purdue, zawodnicy Blue Devils powinni spokojnie poradzić sobie z rywalami. Tym bardziej że to dzięki akcjom zawodników obwodowych ekipa Boilermakers zaszła tak daleko.

Brak komentarzy: