30 mar 2010

2010 Powerade Jam Fest

Czyli kolejna impreza towarzysząca McDonald's All-American Game. Trochę przespałem i dopiero na godzinę przed rozpoczęciem tego wydarzenia znalazłem informacje, kiedy i o której się odbędzie. Jednak prawdopodobnie niedługo pojawi się materiał w sieci więc bądźcie cierpliwi.

Tym razem było podobnie jak w NBA czyli trzy konkursy: Skills Competition, Three-point Shootout i Slam Dunk Competition.

Lista uczestników prezentowała się następująco:

Skills Competition:
1. Kendall Marshall
2. Kyrie Irving
3. Doron Lamb
4. Harrison Barnes
5. Joe Jackson
6. Cory Joseph

Three-Point Shootout
1. Cory Joseph
2. Brandon Knight
3. Harrison Barnes
4. Tobias Harris
5. Doron Lamb
6. Jelan Kendrick
7. Jayvaughn Pinkston
8. Reggie Bullock

Slam Dunk Competition
1. Josh Selby
2. Ray McCallum
3. Perry Jones
4. Joe Jackson
5. Tristan Thompson
6. Patric Young
7. Jereme Richmond
8. C.J. Leslie

Ten najmniej ciekawy czyli Skills Competition wygrał Keith Appling. W konkursie trójek do finałowej rundy awansowali: Brandon Knight, Reggie Bullock, Harrison Barnes i Cory Joseph. Ostatecznie po dogrywce wygrał ten ostatni, który zdobył 22 punkty.

Konkurs wsadów czyli najbardziej wyczekiwane wydarzenie stał na całkiem niezłym poziomie. Było kilka naprawdę fajnych pomysłów, jednak niestety nie zawsze wychodziły i stąd brak Leslie'a w finale. Warto też dodać, że sędziowie mówiąc delikatnie byli słabo wybrani i mówiąc pół żartem pół serio wystarczyło zrobić zwykły dunk by dostać od każdego 8 (na 10).

Do drugiej rundy awansowali: Selby, McCallum, Jones i Young. Wygrał ten pierwszy, choć niektórzy uważają, że to McCallum zrobił najlepsze wsady i powinien zwyciężyć. Oto krótki skrót z tego konkursu, więc oceńcie sami:

Brak komentarzy: