11 mar 2010

Wokół parkietów

1) Do draftu coraz bliżej, więc i już coraz więcej osób wspomina o przyszłości. Między innymi Charles Garcia z Seattle (śr. 19pkt i 8zb) oraz Craig Brackins z Iowa State (śr. 16.5pkt, 8.5zb) zapowiedzieli, że zgłoszą się do najbliższego draftu. Zaś bardzo blisko pozostania na kolejny sezon są JaJuan Johnson i E'Twaun Moore z Purdue.

2) Kolejne dwie drużyny zapewniły sobie udział w MM - Robert Morris (NEC) i Montana (Big Sky). Szczególnie wyczyn tej drugiej ekipy jest warty odnotowania o czym możecie przeczytać w poprzednim poscie.

3) Trener Virginia Tech pokazał, że nie zapomniał jak się rzuca, w filmiku także rzut Greivis Vasquez z ławki rezerwowych:4) Notre Dame od kontuzji Luke'a Harangody wygrało 5 ostatnich meczy i to wcale nie z łatwymi przeciwnikami. Między innymi na swojej drodze pokonali Pittsburgh czy Georgetown i nie tylko ich wyniki poprawiły się od tego czasu, ale przede wszystkim ich gra. Zawodnicy Notre Dame zaczęli grać rozsądniej i lepiej w obronie - w tych 5 ostatnich meczach pozwalają przeciwnikom zdobywać średnio zaledwie 56.4pkt. I dlatego po kontuzji Harangody zaczął wychodzić z ławki, by nie zaburzyć tej nowej harmonii.

5) Jared Sullinger został wybrany Naismith Player of the year, czyli najlepszym zawodnikiem w High School. Center Northland notuje średnio 23.6 pkt, 11.7 zb i 1.6 bl, a już od przyszłego sezonu zobaczymy go w NCAA w barwach Ohio State. Co ciekawe zawodnika obecnie trenuje jego ojciec Satch, który został wybrany trenerem roku.

Brak komentarzy: