30 mar 2010

Zapowiedź Final Four NIT

Wiem, że na ostatnim chwilę lekko, bo mecze już za kilka godzin, ale lepiej późno niż wcale. Dlatego krótka zapowiedz F4 Little Dance.#3 Dayton

vs. #6 Illinois State 63:42
vs. #2 Cincinnati 81:66
vs. #1 Illinois 77:71

Flyers pewnie wygrywali ze wszystkimi przeciwnikami, tym samym pokazali, że nie przypadkiem znaleźli się w najlepszej czwórce. Ekipa Dayton gra bardzo zespołowo i każdy ma swoje zadanie, z którego musi się wywiązywać, dlatego na próżno szukać tam zawodnika, który co mecz zdobywa około 20 punktów. Jest za to 3-4, który co mecz notując po kilkanaście oczek, a wśród nich wyróżnia się para obrońców Chris i Marcus Johnson.

#2 Mississippi

vs. #7 Troy 84:65
vs. #3 Memphis 90:81
vs. #5 Texas Tech 90:87

Ole Miss to przede wszystkim duet Chris Warren i Terrico White. To od nich zależy wszystko, to dzięki ich rzutom i dobrej grze Rebels wygrywają. Jednak jest tez kilku ciekawych zawodników zadaniowych, jak choćby skrzydłowy Murphy Holloway.
Jak nie trudno się domyśleć Mississippi preferuje styl ofensywny, który jak na razie przynosił im korzyści, jednak w półfinale zmierzą się z Dayton, czyli z bardzo dobrze broniącym zespołem. Co z tego wyjdzie?

#4 North Carolina

vs. #5 William & Mary 80:72
vs. #1 Mississippi State 76:74
vs. #2 UAB 60:55

Po fatalnej końcówce sezonu, ekipa Roy'a Williamsa niespodziewanie znalazła się w Final Four. Wprawdzie trochę szczęśliwie, bo tak można określić zwycięstwo nad Mississippi State, jednak nie liczy się jak tylko sam fakt, że awansowali tak daleko.
Trudno się doszukiwać w UNC wyróżniającego się bardziej zawodnika, bo raz Deon Thompson, raz Will Graves, raz John Henson jest czołowym zawodnikiem meczu i może w tym tkwi sekret?

#2 Rhode Island

vs. #7 Northwestern 76:64
vs. #6 Nevada 85:83
vs. #1 Virginia Tech 79:73

Tu należy rozpocząć od Delroy'a Jamesa, który jest najlepszym strzelcem drużyny w turnieju i średnio zdobywa 21pkt. Jednak najbardziej wyróżnił się w spotkanie przeciwko Nevada, w którym zdobył 34 oczka.
W półfinale zmierzą się z North Carolina i mimo, że są rozstawieni z wyższym seedem nie powiedziałbym, że są w tym meczu faworytami.

Brak komentarzy: