17 mar 2010

Turniej NIT - dzień 1

Jako, że March Madness to nie tylko główny Turniej NCAA, ale także kilka innych, jak NIT, CBI i CIT, dlatego zanim rozpocznie się to najbardziej oczekiwane warto skoncentrować się tymczasowo na NIT (umówmy się, że o tych dwóch pozostałych turniejach wspominać się będę, bo i za bardzo nie ma o czym). Dla przypomnienia, tak wygląda lista drużyn i drabinka:Jak widać w tym roku czeka nas całkiem ciekawy turniej pocieszenia. Drużyny jak Illinois, Mississippi State, Cinncinati do ostatnich dni walczyły o znalezienie się w Big Dance, oprócz tego dwie duże uczelnie czyli North Carolina i Connectiuct oraz masa mniejszych głodnych sukcesów drużyn.

Więc oglądając NCAA Tournament zaglądajcie tutaj po codzienny raport z turnieju NIT. Na początek to, co wydarzyło się wczoraj:

#5 Northeastern - #4 Connecticut 57:59
Jak nie trudno się domyśleć zawodnicy Uconn wciąż zawodzą i nie gra na miarę swoich możliwości, dlatego niewiele by zabrakło i dla nich skończyłby się już sezon. Ostatecznie za sprawą Jerome Dysona i jego 18 pkt Huskies awansowało do drugiej rundy gdzie zmierzą się z kimś z pary Virginia Tech-Quinnipiac.

#7 Coast Carolina - #2 UAB 49:65
Czołowy zespół konferencji C-USA dość łatwo rozprawił się ze swoim przeciwnikiem i awansował do kolejnej rundy. Najlepszym zawodnikiem meczu był brat Paula Millsapa - Elijah Millsap, który zdobył 15pkt, 11zb, 5prz i 4as.

#6 North Carolina State - #3 South Florida 58:57
NC State wciąż zaskakuję, wcześniej wygrali kilka pojedynków w turnieju ACC, których wygrać nie powinni, teraz pokonali wyżej rozstawioną ekipę South Florida. Dennis Horner zanotował 25pkt i 6zb, ale to Richard Howell zapewnił zwycięstwo swojej ekipie trafiając rzut na zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem Bulls był Dominique Jones, który zdobył 24pkt.

#5 Texas Tech - #4 Seton Hall 87:69
Zawodnicy Texas Tech szybko obieli prowadzenie, które dowieźli już do końca meczu. John Roberson zdobył 22 pkt dla zwycięzców, natomiast w ekipie Seton Hall najlepiej wypadł Jeff Robinson zdobywca 23pkt i 12zb. Ciekawe wydarzenie miało miejsce w 6 minucie meczu, kiedy to Herb Pope oddał cios poniżej pasa Darko Cohadarevici po czym został wykluczony z dalszej części spotkania. Robert Lewandowski spędził na boisku 20 minut, podczas których zanotował 10pkt (4/5 gry), 7zb, 2bl i śmiało można powiedzieć, że był to najlepszy mecz naszego zawodnika w tym sezonie.

#8 Jackson State - #1 Mississippi State 67:81
Spotkanie zakończyło się tak jak powinno czyli pewnym zwycięstwem Miss St. Jarvis Varnado zanotował kolejne double-double notując 21pkt, 11zb i 3bl. Drużynie Jackson State nie pomógł nawet świetny mecz Garrisona Johnsona, który zakończył spotkanie z 32 punktami.

#5 William & Mary - #4 North Carolina 72:80
Senior Deon Thompson zdobywając 20pkt i 8zb poprowadził swój zespół do zwycięstwa. W kolejnej rundzie czeka ich jednak trudniejsza przeprawa, bo będą musieli zmierzyć się z Mississippi State.

#8 Jacksonville - #1 Arizona State 67:66
Ben Smith nie tylko był najlepszym zawodnikiem meczu zdobywając 26pkt, ale przede wszystkim trafił rzut za trzy na zwycięstwo tym samym eliminując trzecią drużynę PAC-10 i zarazem sprawiając największa sensacja wczorajszych pierwszej rundy turnieju NIT.

Brak komentarzy: