20 lis 2010

Wyniki NaCzAAsie - 20.11.2010

• Swoje mecze standardowo wygrały Georgetown, Kansas, Duke i Kentucky.
  • W finale turnieju Coaches vs. Cancer Pittsburgh pokonało Texas 68:66. Ashton Gibbs miał 24pkt i 4zb, a Jordan Hamilton 28pkt i 8zb.
  • W meczu o trzecie miejsce tego samego turnieju Illinois zwyciężyło z Maryland 80:76. Demetri McCamey zanotował 20pkt i 7as, a Jordan Williams osiągnął 4 double-double w sezonie rzucając 15pkt i zbierając 13 piłek.
  • North Carolina niespodziewanie przegrała z Minnesota 67:72, a do zwycięstwa swój zespół poprowadził Blake Hoffarber zdobywając 20pkt i 4zb. W zespole Tar Heels zawiódł Freshman Harrison Barnes, który nie trafił żadnego rzutu z gry na 12 prób. Na wyróżnienie za to zasłużył Tyler Zeller zdobywca 16pkt i 5zb.
  • Po bardzo emocjonującym meczu West Virginia pokonała Vanderbilt 74:71. Przez całe spotkanie bezpiecznie prowadziła ekipa Mountaineers, jednak zryw w drugiej połowie pozwolił zawodnikom Commodores zniwelować straty i doprowadzić do remisu. Ostatecznie zwycięstwo swojej drużynie zapewnił rzutem za trzy 3.8 sekundy przed końcem Casey Mitchell, który w całym meczu zdobył 31 punktów (rekord kariery). Po drugiej stronie najlepiej wypadł John Jenkins zdobywca 27pkt i 5zb.
  • Donald Sims z Appalachian State rzucił 40 punktów, jednak jego drużyna przegrała z Mississippi State 74:76. Do zdobycia aż tylu oczek potrzebował oddać aż 31 rzutów, w tym 20 razy próbował za trzy - trafił 7.
  • Josh Davis z Stanford Samford zdobył 30 punktów trafiając 10 na 12 rzutów z gry, w tym 8 na 10 za trzy
  • Robert Lewandowski na parkiecie spędził 33 minuty, trafił wszystkie 9 rzutów z gry oraz dwa osobisty i zdobył 20 punktów, 5 zbiórek i 2 bloki, a jego Texas Tech pokonało Stephen F. Austin 70:58.
  • Kamil Gawrzydek podczas 5 minut spędzonych na parkiecie zdołał zebrać tylko jedną piłkę. W pozostałych rubrykach zanotował same zera.