26 lis 2010

Kontuzje, urazy - raport

Szybkie podsumowanie najważniejszych kontuzji i urazów oraz ich wpływ na wyniki zespołu.

Tracy Smith przeszedł operację lewego kolana i czeka go około 3 tygodni przerwy. Zawodnik N.C State zdołał zagrać tylko jeden pełny mecz, w którym zdobył 10 pkt i 8 zb. Wolfpack udało się wprawdzie wygrać dwa kolejne spotkania, jednak w meczu z Georgetown wyraźnie zabrakło doświadczonego skrzydłowego, który zahamowałby młodzieńcze zapędy Freshmanów. Podobnie sytuacja może wyglądać na początku grudnia, kiedy to N.C. State zmierzy się z Wisconsin i Syracuse. Bez Smitha graczom Wolfpack może być bardzo ciężko wyjść z tych pojedynków zwycięsko.

Równie odczuwalną stratą może być kontuzja Jeremy'ego Hazella, który złamał kość w lewym nadgarstku i czeka go 4-6 tygodni przerwy. Lider Seton Hall w trzech kolejnych meczach tego sezonu notował średnio 24 pkt rzucając na bardzo dobrej skuteczności. Bez swojego strzelca Pirates przegrali już dwa kolejne mecze z Xavier oraz Clemson, a to dopiero początek.

Z powodu problemów z plecami D'walyn Roberts opuścił już cztery spotkania swojej drużyny, jednak nie miało to większego wpływu na grę zespołu. Ekipa Texas Tech bez niego w składzie wygrała trzy mecz, i przegrała jeden. Nie wiadomo dokładnie kiedy skrzydłowy Red Raiders wróci do gry, ale jrawdopodobne jest,  że zobaczymy go w dzisiejszym spotkaniu z Saint Mary's.

William Buford narzekał na powtarzające się skurcze i opuścił ostatni mecz Ohio State z Morehead St. Na szczęście jest to tylko drobny uraz, dlatego oczekuję się jego występu w dzisiejszym spotkaniu z Miami (OH). W trzech pierwszych meczach notował średnio 13pkt, 5.7as i 4.7zb.