1 paź 2010

Wokół parkietów - Willis, Bost

Ostatnimi czasy ponownie sporo się dzieję i nie koniecznie mam tu na myśli tylko NCAA. Kilka nowych obowiązków na głowie, przeprowadzka, problemy z internetem spowodowały, że brakuje regularnych aktualizacji na blogu. Mam nadzieję, jednak że wkrótce uda mi się uporać ze wszystkim i wrócę do normalnego funkcjonowania.

1) Zapadł wyrok w sprawie Tre’Vona Willisa, którego początkowo oskarżono o duszenie swojej dziewczyny. Okazało się jednak, że poszkodowana podkoloryzowała nieco fakty (lub nie przekonała ławy przysięgłych) przez co zarzuty były łagodniejsze, a wraz z nimi sam wyrok. Lider UNLV będzie musiał zapłacić 340 dolarów, przepracować 100 godzin ciężkich robót (żartowałem... prac społecznych) oraz przez rok nie dopuścić się kolejnego przestępstwa. Dodatkowo trener Lon Kruger zawiesił go na przynajmniej trzy spotkania (2 przedsezonowe i 1 z Southeastern Louisiana) i od jego zachowania będzie zależało, czy zawieszenie nie zostanie przedłużone. 

2) W podobnej sytuacji znalazł się Tony Woods, który nawet dopuścił się podobnego wykroczenia. Poszkodowana, czyli matka jego syna nie chciała najwyższego wymiaru kary i skończyło się na nakazie przepracowania 100 godzin prac społecznych. Trener Jeff Bzdelik nie zabrał jednak jeszcze głosu i nie wiadomo na ile meczy zostanie zawieszony center Wake Forest.

3) Uczelnia Xavier podpisała nowy kontrakt z firmą Nike i nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie pewien szczegół. Dokładniej umowa nazywa się "Nike NTS Contract" i z tego co można znaleźć w sieci jest to najwyższej rangi kontrakt podpisywane tylko z wybranymi szkołami. Obecnie około 30-35 instytucji może pochwalić się podobną umową, w tym łącznie z Xavier tylko 6 uczelni nie posiada drużyny footballowej. Małą galerię możecie znaleźć tutaj i przyznam, że pomysł ze spodenkami wygląda bardzo fajnie.

4) Dee Bost będzie mógł ponownie zagrać w NCAA. Przedwczoraj pojawiła się oficjalna informacja, która zapewne ucieszyła wszystkich fanów Mississippi State. Aby przybliżyć sobie jego sytuację odsyłam do tego lub tego linku. W ramach zapłaty za swój błąd będzie musiał pauzować w 9 spotkaniach, czyli teoretycznie powinien zadebiutować w tym sezonie wraz z Renardo Sidney'em. Niestety jednak w związku z całym tym zamieszaniem w semestrze zimowym nie jest akademicko kwalifikowany, przez co do gry wróci dopiero w II części sezonu, pod warunkiem, że nadrobi zaległości. Dopiero wtedy rozpocznie się egzekwowanie kary, więc na boisku zobaczymy go pod koniec stycznia. 

5) Pozostając w temacie, decyzja w sprawie dopuszczenia do gry Enesa Kantera i Josha Sleby'ego ma zapaść około 10-15 października.

6) Nie łatwe jest życie studenta-sportowca mającego konto na Twitterze. Przekonali się o tym gracze North Carolina, a przede wszystkim Tyshawn Taylor. W obawie przed podobnymi sytuacjami trener Villanova poprosił/nakazał swoich zawodników by do końca sezonu zaprzestali lub ograniczyli "ćwierkanie". 

Brak komentarzy: