15 paź 2010

Wokół parkietów - Dunn, Woods

1) LaceDarius Dunn może ponownie chodzić na zajęcia, a także brać udział w treningach, tym samym będzie obecny podczas Midnight Madness Baylor. Niedawno wspominałem, co może grozić liderowi Bears jeśli zawieszenie za bardzo się przedłuży. W tej chwili sprawę tę można uznać za nieaktualna bo ostatecznie przerwa od nauki trwała niecały tydzień, a więc i nadrobienie zaległości nie powinno stanowić większego problemu. Teraz pozostaje czekać na ostateczny werdykt sądu oraz uczelni.

2) Tony Woods rozpoczął poszukiwania nowej drużyny i niespodziewanie zgłosiła się całkiem spora liczba chętnych. Przypomnę tylko, że kilka dni temu został poproszony o zmianę uczelni. Wśród zainteresowanych ekip znajdują się Kentucky, West Virginia, Georgetown, Auburn, Xavier, Cincinnati i Louisville. Wiadomo już, że zespół Ricka Pitiono odwiedzi jeszcze w ten weekend, a kolejnych wizyt na razie nie zaplanował. Woods do nowej uczelni zostanie zapisany najwcześniej od drugiego semestru i wtedy rozpocznie się egzekwowanie rocznej przymusowej pauzy.

3) Poznaliśmy 8 uczestników przedsezonowego turnieju 2011 Maui Invitational i muszę przyznać, że za rok w listopadzie będzie się sporo działo! W tym roku w gronie uczestników znajdują się: Connecticut, Oklahoma, Michigan State, Kentucky, Washington, Wichita State i Chaminade, czyli całkiem solidne "firmy". Za rok w tej imprezie udział wezmą Duke, Kansas, UCLA, Memphis, Michigan, Georgetown, Tennessee oraz Chaminade. Dodatkowo organizatorzy od 2011 planują powiększyć turniej o kolejne cztery ekipy, których nazwy poznamy w najbliższym czasie. Może dla was nie jest to nowina, ale nigdy wcześniej w historii nie zdarzyło się, by w jednym z przedsezonowym turnieju wzięło udział aż tyle świetnych ekip.

4) Memphis Tigers wciąż planują przenieść się do jednej z 6 największych konferencji. Dyrektor sportowy uczelni przyznał, że gdyby dziś zadzwonił ktoś z SEC i zaproponował dołączenie do tej konferencji, bez zastanowienia przyjęliby ofertę. Niestety nie zapowiada się, by ktoś w najbliższym czasie zadzwonił w tej sprawie, dlatego Memphis planuję zrobić wszystko, by C-USA była jak najsilniejszą konferencją. Co najlepiej potwierdzają poczynania trener Pastnera.

5) Johnny O'Bryant potwierdził, to o czym niedawno wspominałem i oficjalnie zapowiedział, że zdecydował się na grę w uczelni LSU.

6) Steve Lavin jest na bardzo dobrej drodze by odbudować program St. John’s. Początkowo udało mu się zwerbować skrzydłowego #43 Maurice'a Harklessa. Później do niego dołączył #22 Jakarr Sampson, a dosłownie przed chwilą na podobny krok zdecydował się obrońca #60 D’Angelo Harrison. Cała trójka do nowej drużyny dołączy w przyszłym sezonie.

Brak komentarzy: