8 paź 2010

PAC-10 się zbroi

Minął kolejny dzień, w którym czołowi gracze dokonali wyboru uczelni i ku zaskoczeniu wielu zwycięzcą wczorajszej bitwy okazała się konferencja PAC-10.

Jako pierwszy swoją decyzję ogłosił Jabari Brown, czyli obrońca który według Scout.com jest #14 w swoim roczniku. Wybór nie tylko dziwi dlatego, że starały się o niego bardziej renomowane uczelnie takie, jak Arizona State, Washington czy UCLA, ale przede wszystkim ze względu na dochodzenie jakie prowadzi NCAA w sprawie ekipy Ducks.

Wprawdzie główny trener zmienił się przed tym sezonem i Jabari przyznał, że miało to dla niego duże znaczenie, jak również sposób w jakim Dana Altman go rekrutował. Jednak możliwe, że na Oregon zostaną nałożone różne sankcję, które zwykle nie sprzyjają werbowaniu nowych graczy. W każdym razie dla samej uczelni i trenera jest to bardzo dobra wiadomość.


Kolejnym graczem, którego decyzja już tak nie zaskoczyła jest Tony Wroten Jr.. Zawodnik #27 według Scout.com postanowił pozostać blisko domu i wybrał uczelnie Washington, gdzie w przeszłości grał jego ojciec.

Obrońca z Seattle bardzo lubi zwracać na siebie uwagę, co potwierdzał w wielu wywiadach, między innymi stwierdzając, że gdy jest formie nikt w kraju nie jest w stanie go zatrzymać. Także niedawno za pomocą Twittera zapytał Calipariego, dlaczego ten przestał go rekrutować. Odpowiedzi się jednak nie doczekał.

Na boisku jednak już jest zupełnie innym człowiekiem i swoją pracę wykonuje bardzo dobrze, o czym mogliśmy się przekonać podczas Mistrzostw Świata do lat 17 w Hamburgu.


Ostatnim zawodnikiem jest Johnny O'Bryant, który również reprezentował USA podczas Mistrzostw w Hamburgu. Choć w jego wypadku nie jest to jeszcze potwierdzona informacja i nie dołączy do PAC-10, ale według różnych źródeł zdecydował się na grę w LSU. Scout.com plasuje go na #23 pozycji.

Brak komentarzy: