19 paź 2010

Wokół parkietów - Zeglinski, Loyd

1) Sammy Zeglinski musi przejść operację lewego kolany i nie wiadomo jeszcze kiedy będzie mógł wrócić do gry. Zawodnik Virginia w zeszłym sezonie był trzecim punktującym drużyny i średnio notował 8.9pkt oraz 3.8zb. Bardziej rozpoznawalny jest jako jeden z lepszych strzelców za trzy konferencji ACC. Po odejściu Sylvena Landesberga, Mike'a Scotta i kontuzji Zeglinskiego początek sezonu dla Cavaliers nie zapowiada się najlepiej.

2) Już były zawodnik Wake Forest Tony Woods ostatnio nie znika z pierwszej strony mojego bloga. Na szczęście te zdania będą ostatnimi, jakie przeczytacie o nim w najbliższych kilku miesiącach. Po wizycie w Louisville, o której wspominałem tutaj podjął szybką decyzję, że właśnie tam chce kontynuować karierę i przyjął stypendium od trenera Pitino. Na parkiecie zobaczymy go nie wcześniej niż w drugiej połowie sezonu 2011-12.

3) Michael Loyd Jr., który pod koniec kwietnia w dziwnych okolicznościach pożegnał się z uczelnią BYU w końcu zabrał głos w tej sprawie. Okazuję się, że Michael nie należy do najbardziej religijnych osób, a jako uczeń szkoły mormońskiej był do tego zmuszany. Jednak co ważniejsze od nadchodzącego sezonu będzie grał w Midwestern State w drugiej Dywizji. Na miejscu paru klubów PLK TBL zapisałbym to nazwisko. Tak na wszelki wypadek.

4) Media SEC zabrały głos i wytypowały uczelnie Florida na zwycięzce tej konferencji. Pełne zestawienie wygląda tak:
SEC Champion:
Florida (8);
Mississippi State (3);
Kentucky (2);
Tennessee (2);
Georgia (1)
Trochę mnie dziwi tak niska pozycja Georgia, bo w tym sezonie naprawdę mogą sporo namieszać. Dokładniej o wynikach możecie przeczytać na oficjalnej stronie konferencji SEC.

5) Całkiem niedawno Joe Posnanski przygotował 32 najlepszych tekstów/reakcji komentatorskich. Jest trochę o NCAA, jest sporo o innych dyscyplinach. Jednak skupiając się na tematyce bloga poniżej krótki filmik pod tytułem "Greatest Calls in College Basketball History".

Brak komentarzy: