6 paź 2010

Wokół parkietów - Dunn, Kanter

1) LaceDarius Dunn został wczoraj zatrzymany pod zarzutem pobicia (uderzenia) swojej dziewczyny, która trafiła do szpitala ze złamaną szczęką. Pierwsze, co przychodzi do głowy to pytanie, co jest z tymi zawodnikami? Najpierw byli Tre’Von Willis i Tony Woods, teraz Dunn? Tym razem sprawa jest nieco inna i nie tylko dlatego, że dotyczy jednego z lepszych graczy w nadchodzącym sezonie. Otóż poszkodowana nie zamierza wnosić oskarżenia w tej sprawie i nawet wysłała w związku z tym list do policji, a ojciec dziewczyny powiedział, że do zdarzenia doszło przypadkiem i nie było to celowym aktem przemocy. Oczywiście lider Baylor został szybko zawieszony przez trenera, jednak na ostateczny werdykt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

2) Według trenerów konferencję Big 12 w nadchodzącym sezonie wygra ekipa Kansas State i uważa tak 10 z 11 przepytywanych (głosujący trener nie może wybierać swojego zespołu). Lista wraz z wynikami wygląda następująco:
 1. Kansas State (10) – 119
 2. Kansas (2) – 109
 3. Texas – 99
 4. Baylor – 96
 5. Missouri – 82
 6. Texas A&M – 69
 7. Texas Tech – 52
 8. Oklahoma State – 51
 9. Colorado – 46
 10. Nebraska – 31
 11. Oklahoma – 27
 12. Iowa State – 11
3) Według ojca Enesa Kantera właściciel Fenerbahce kłamie i na przykładzie jego syna zamierza pokazać młodym graczom w Turcji by z nim lepiej nie zadzierać (w skrócie). Dodatkowo przyznał, że wielokrotnie odrzucał oferty kontraktu, by Enes mógł zagrać w NCAA i tam zdobyć edukację. Dokładniejsze informację na ten temat możecie znaleźć w artykule Mike'a DeCourcy'a ze Sporting News. Kto więc w końcu mów prawdę? Zarówno jedna, jak i druga strona ma swoje powody, by nieco naginać fakty, dlatego nalezy poczekać na decyzję NCAA, która już niebawem.

4) Reprezentant Kanady Kevin Pangos, którego obserwować mogliśmy podczas Mistrzostw Świata U17 w Hamburgu, gdzie zresztą wybrany został do piątki turnieju podjął decyzję w sprawie uczelni. Zdecydował się na uczelnie Gonzaga i wybór nie powinien dziwić nikogo. Nie od dziś wiadomo, że Bulldogs jest "kanadyjską" drużyną, a w zeszłym sezonie w jej szeregach występowało aż 4 graczy z Kanady. Pangos do drużny dołączy w 2011 roku.

Brak komentarzy: