28 paź 2010

Wokół parkietów - Kendrick, Robinson

Sporo się działo w ostatnich 2-3 dniach, więc najwyższa pora jakoś to podsumować.

1) Trzy dni temu pisałem o progresie na uczelni Xavier oraz o kontuzji Redforda. Niestety Musketeers muszą uporać się z kolejną stratą. Freshman Justin Martin ostatecznie ze względu akademickich nie został dopuszczony do gry. W zespole jest jednak wystarczająco dużo talentu, by wciąż być jednym z faworytów A-10.

2) Wiemy już jaka karę poniesie Korie Lucious za jazdę pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że obrońca Michigan State nie ma jeszcze ukończonych 21 lat i został zatrzymany w sierpniu. Trener Izzo zapowiedział, że Lucious będzie pauzował od 2 do 4 spotkań, w tym jeden sparing oraz jeden mecz sezonu (MSU będzie grało dwa spotkania przedsezonowe). Nie najgorsza kara, jak na takie wykroczenie.

3) Nareszcie trener Pitino usłyszał jakąś dobrą informację w tym offseason. Od decyzji władz NCAA odwołał się freshman Gorgui Dieng i ostatecznie został dopuszczony do gry w nadchodzących rozgrywkach. Nowy center przyda się bardzo w rotacji Cardinals.

4) Memphis rozpoczną sezon bez freshmana Jelana Kendricka. Zawodnik Tigers został odsunięty od drużyny za liczne kłótnie i groźby skierowane do kolegów z drużyny. Nie jest nowością, że ma bardzo trudny charakter i już od pierwszych dni przekonali się o tym w Memphis. Między innymi w ramach kary nie pojechał na obóz przygotowawczy na Bahama. Nie wiadomo kiedy Kendrick zostanie dopuszczony do gry, jednak jak zapowiada trener Pastner dopóki nie popracuję nad charakterem mecze swojej drużyny będzie oglądał z ławki albo trybun.

5) Najlepszy powracający strzelec Iowa Matt Gatens (śr. 12.3pkt, 4.3zb i 3.3as) zerwał ścięgno w dłoni i czeka go dłuższa przerwa. Prawdopodobnie zdoła się wyleczyć przed zakończeniem sezonu, jednak rozsądnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z "injury redshirt". W końcu i tak niezależnie czy będzie w składzie Iowa zajmie ostatnie miejsce w konferencji Big Ten.

6) Nasir Robinson przeszedł operację prawego kolana i będzie musiał pauzować od 3 do 6 tygodni. Podstawowy zawodnik w rotacji Pittsburgh w zeszłym sezonie notował średnio 6.6pkt i 5.6zb. Jeśli jego przerwa potrwa 6 tygodni opuści 10 spotkań swojej drużyny.

7) Josh Selby został wyczyszczony z zarzutów związanych z nieprawidłowościami w jego ocenach, co wcale nie oznacza, że został dopuszczony już to gry. Wciąż rozpatrywany jest jego status amatora i ewentualne kontakty z agentem. Trener Bill Self przyznał, że nie spodziewa się decyzji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

8) Uczelnie Fresno State oraz Nevada doszły do porozumienia z WAC i zmiana konferencji nastąpi dopiero od sezonu 2011-12. Początkowo do Mountain West mieli dołączyć od przyszłorocznych rozgrywek, jednak władze zażądały zbyt dużego odszkodowania i zdecydowano się na kompromis, przez co obie uczelnie zapłacą znacznie mniej.

9) Jeśli ktoś jeszcze nie widział jak wygląda nowa szatnia wraz z całym zapleczem warta ponad 4 mln $, polecam zobaczyć ten 13 minutowy filmik, w którym zawodnicy Oklahoma State wszystko dokładnie pokazują. Szalone.

10) Zawodnicy Loyola Marymount nie zamierzają więcej tolerować noszenia na terenie kampusu ubrań innych uczelni i dlatego postanowili umieścić wiadomość dla wszystkich studentów. Sprawdźcie sami:


11) Pamiętacie jak ciężko zawodnicy Long Beach State trenują niezależnie od zdrowia? Szybkie przypomnienie. Coach także nie ma lekko i mimo choroby jest zmuszony do prowadzenia treningów:

Brak komentarzy: