11 paź 2010

Zainteresowani Polakami w NCAA

Nie wiem na ile jest to w tej chwili news, ale jeśli już ktoś o tym słyszał warto wspomnieć jeszcze raz. Kilka uczelni z NCAA wyraziło zainteresowanie srebrnymi medalistami Mistrzostw Świata U17. W tym gronie oczywiście znajdują się Mateusz Ponitka, Tomasz Gielo, Przemysław Karnowski oraz Piotr Niedźwiedzki.

Z mniej lub bardziej potwierdzonych informacji wynika, że wspomniane uczelnie to Gonzaga, Cincinnati i Arizona State. Na pewno wiemy, że drugi trener Bulldogs Tommy Lloyd niedawno był w Polsce, o czym możemy się przekonać słuchając tego wywiadu. Także powołując się na źródła EuropeanProspects.com wiemy, że sztab Bearcats przebywa obecnie w Europie Wschodniej w celach rekrutacyjnych. O Wildcats natomiast napisał na Twitterze Rafał Juć, który jak wiadomo w tej tematyce ma zawsze dobre informację.

Jest to o tyle ciekawa wiadomość, bo w ostatnich latach za ocean wybierali się raczej przeciętni gracze przez co w swoich drużynach nie odgrywali znaczących ról. Zaś ci bardziej wyróżniający się decydowali się na grę w Europie i długoletnie kontrakty we Włoszech czy Hiszpanii.

Pytanie tylko czy wspomniana czwórka jest w ogóle zainteresowana NCAA, czy może planują poprowadzić swoją karierę w zupełnie innym kierunku. W każdym razie z tego co mi wiadomo jest to jeden z nielicznych przypadków, w których to same drużyny interesują się polskimi zawodnikami, a nie na odwrót. Nam pozostaję poczekać więc na dalszy rozwój wydarzeń, ale już teraz wiadomo, że w NCAA zobaczymy ich najwcześniej w sezonie 2012-13.

Dla przypomnienia dwa linki:

Brak komentarzy: