16 paź 2010

Czyż może nie zagrać w tym sezonie

Jak wiadomo Olek postanowił zmienić uczelnie i wrócił na stare śmiecie. Właśnie tam poprowadził szkołę średnią Reno do dwóch stanowych mistrzostw będąc liderem drużyny. Teraz liczy na podobne sukcesy wraz z ekipą Nevada.

Zgodnie z przepisami do gry będzie mógł wrócić po pierwszym semestrze, czyli na początku grudnia. Oznacza to, że ominie go około 10-11 pierwszych spotka drużyny. Wiadomo także, że ma szansę stać się kluczową postacią w swoim zespole. Wprawdzie miejsca w pierwszej piątce nie ma zagwarantowanego, jednak wszystko wskazuję na to, że dokładnie tak będzie.

fot. nevadawolfpack.com

Ale czy fakt, że wystąpi w tym sezonie jest już przesądzony? Jak można przeczytać na zagranicznych stronach nie do końca. Trener David Carter podczas tzw. "media day" zapowiedział, że właśnie na ten temat zamierza porozmawiać z naszym rodakiem. Chodzi o fakt, że Czyżowi pozostały dwa lata gry i jeśli zdecyduje się wystąpić już w tym sezonie ominie go niemal połowa spotkań. Gdyby zdecydował się na grę od sezonu 2011-12 będzie mógł wykorzystać swoje pełne dwa lata. Coach Nevada jednak jednocześnie dodał, że w tej chwili wszystko zależy od Olka i od jego decyzji.

Czy to oznacza, że w tym sezonie jeszcze go nie zobaczymy? Szczerze wątpię. Czyż jest po prostu głodny gry i potwierdził to podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U20. Tym bardziej, że przesiedział niemal dwa lata w Duke i w końcu nie po to się przeniósł, by znowu odpoczywać. Pozostaje, więc czekać na debiut w grudniu.

Ja odliczam już ten czas z niecierpliwością, bo w tym roku będzie okazja także bardziej przyjrzeć się grze naszego rodaka. Po pierwsze na brak minut w Wolf Pack nie powinien narzekać i po drugie ESPN planuje przeprowadzić 5 transmisji ze spotkań uczelni Nevada.

ESPNU pokaże trzy mecze: 17 grudnia z Arizna State; 31 grudnia z Hawaii i 8 stycznia z Utah State. Natomiast w ESPN2 będzie można znaleźć 2 lutego rewanż z Utah State oraz 24 lutego spotkanie w Idaho. Jak łatwo można policzyć we wszystkich meczach będzie mógł wystąpić Olek Czyż. Dodatkowo w marcu planowana jest transmisji z turnieju konferencji WAC, czyli kolejna szansa na obejrzenie Polaka (pod warunkiem, że jego drużyna się tam znajdzie). Mam nadzieję, że ESPN Player mnie nie zawiedzie.

Na koniec krótki wywiad z Olkiem przeprowadzony na oficjalnej stronie Nevada Wolf Pack.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Licze ze zobacze jakieś mega dunki w jego wykonaniu