24 paź 2010

Kontuzje kluczowych zawodników

W ostatnich kilku dniach napłynęła kolejna dawka nie fajnych informacji. Może tym razem nie dotyczą one ważnych zawodników z czołowych uczelni i możne ich nazwiska nie wszyscy kojarzą, jednak warto o tym wspomnieć.

Spory cios musiały przyjąć dwa zespoły z konferencji WAC. Ponownego urazu stopy doznał Nate Bendall, który borykał się z podobnym problemem już rok temu. Zawodnik Utah State był drugim najlepszym powracającym punktującym oraz zbierającym w drużynie i jak łatwo się domyśleć sporo od niego oczekiwano w nadchodzących rozgrywkach. Nie wiadomo jeszcze kiedy zawodnik wróci do gry, ale ze względu na wcześniejsze problemy jego powrót może zostać opóźniony.

W nieco trudniejszej sytuacji jest zespół New Mexico State, bo Wendell McKines na ostatnim treningu złamał stopę i jego przerwa może potrwać bardzo długo. Rok temu gracz Aggies notował średnio 10.7pkt, 9.8zb oraz 3.1as i statystycznie był najlepszy powracającym zawodnikiem w zespole. Na szczęście w drużynie pozostało jeszcze kilku innych kluczowych graczy, dzięki czemu uda się może tą stratę nieco zniwelować.

Także New Mexico, czyli mistrz konferencji Mountain West napotkał na pewne trudności. Drew Gordon wczoraj przeszedł operacje prawego kolana i teraz czego go rehabilitacja. Skrzydłowy jeszcze w zeszłym sezonie grał w UCLA, jednak po kilku meczach zdecydował się na transfer. Według przepisów do gry będzie mógł wrócić 17 grudnia i trenerzy liczą, że właśnie do tej daty uda się wyleczyć całkowicie uraz. Po odejściu Daringtona Hobsona oczekiwano, że Gordon przejmie rolę lidera Lobos. Teraz nie wiadomo czy ta kontuzja mu w tym nie przeszkodziła. W 6 spotkaniach w UCLA zdobywał średnio 11.2pkt i 5.3zb.

Brak komentarzy: