8 paź 2010

Wokół parkietów - Graves, Smith

1) Trener Roy Williams poinformował wczoraj, że Will Graves został definitywnie wyrzucony z drużyny. Oczywiście dokładnych powodów nigdy nie poznamy, ale według trenera złamał zasady obowiązujące w zespole (co za nowość) i nie poczynił odpowiednich kroków by zadośćuczynić. Jednocześnie pochwalił swojego jedynego seniora za bardzo dobrze przepracowane lato i żałuje, że musiał podjąć taką decyzję. Skrzydłowy w zeszłym sezonie był trzecim strzelcem w drużynie i notował średnio 9.8pkt oraz 4.6zb.

2) Do North Carolina oraz Villanova dołączyła kolejna uczelnia i tym razem trener Missouri Mike Anderson zabronił swoim graczom używania Twittera podczas trwania sezonu. No cóż... czekamy na kolejne drużyny.

3) Niedawno pisałem o trudnych wakacjach Michigan State i niestety dla nich nie był to koniec złych wieści. Otóż nowy gracz Spartans Russell Byrd doznał urazu stopy i niezbędna jest operacja. Podobny zabiegł, dokładnie tej samej stopy przeszedł w maju i wygląda to na odnowienie kontuzji. Nie wiadomo kiedy zawodnik wróci do zdrowia, jednak najprawdopodobniej w tym sezonie go nie zobaczymy. Nawet jeśli zdąży się wyleczyć w tym roku MSU zapiszą go jako "injury redshirt".

4) Jeśli dołączenie Joshua Smitha do UCLA można nazwać bardzo dobra wiadomością (a można), to niedawno pojawiła się jeszcze lepsza. Nowy center od czerwca schudł około 18 kilogramów i obecnie jego wagę szacuję się na 125-130 kilogramów. To wciąż za dużo, ale sam zawodnik przyznaje, że nigdy nie czuł się w lepszej formie. Trener Ben Howland powiedział, że nie dopuści go do normalnych treningów dopóki ten nie schudnie i mimo początkowych frustracji Smith ciężko pracuje, by przygotować się do sezonu.

5) Fani Marquette postanowili stworzyć swój własny utwór promujący zbliżający się sezon. Przerobili więc utwór DJa Khaleda, dodali itunesy, zaprosili zawodników i powstało takie coś:


Ocenę pozostawiam wam.

Brak komentarzy: