5 paź 2010

Wokół parkietów - Hummel, Pearl

1) Robbie Hummel wraca do zdrowia, co potwierdzili lekarze Purdue wydając zgodę na normalne uczestniczenie w treningach i grę 5 na 5. Przypomnę, że pod koniec zeszłego sezonu lider Boilemakers doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go na kilka miesięcy. Sam zawodnik do wszystkiego podchodzi bardzo ostrożnie i planuje stopniowo wracać do normalnych treningów.

2) Opublikowana została przedsezonowa lista 50 kandydatów do zdobycia nagrody Johna R. Woodena, czyli dla najlepszego zawodnika sezonu. Oczywiście wraz z biegiem rozgrywek lista ta będzie zmieniana w zależności od formy poszczególnych graczy. Ze względu na przepisy obecna nie zawiera zawodników, którzy nie grali w zeszłym sezonie, czyli np. zmienili drużyny lub są freshmanami.

3) Im głębiej sięga się w sprawę Bruce'a Pearla tym ciekawsze informację wychodzą na jaw. Tym razem ESPN.com opublikowało artykuł potwierdzający, że obecny trener Tennessee dopuścił się podobnego wykroczenia podczas pracy jeszcze w Wisconsin-Milwaukee. Już wtedy zdarzyło mu się zaprosić rekruta do własnego domu, co do pewnego wieku jest zabronione. Obecnie nie wiadomo czy i jakie konsekwencje spotkają Pearla w związku z tą sprawą.

4) Uczelnie Harvard również nie omijają kłopoty. Po stracie na rzecz Draftu Jeremy'a Lina do sezonu przyjdzie im przystąpić w jeszcze bardziej osłabionym składzie. Otóż na jednym z treningów złamania stopy nabawił się Kyle Casey i czeka go od 6 do 8 tygodni przerwy. Skrzydłowy był drugim punktującym i najlepiej zbierającym zawodnikiem w drużynie.

5) Lepiej nie zadzierać z Justinem Rutty'm z Quinnipiac.


To spotkało kosz na treningu, gdy zawodnik sfrustrowany po kilku nieudanych akacjach postanowił nieco odreagować. Rutty w zeszłym sezonie notował średnio 15.3 pkt oraz 10.9 zb i jest jednym z kandydatów do zdobycia nagroda dla najlepszego gracza konferencji Northeastern.

Brak komentarzy: