13 paź 2010

Wokół parkietów - Kanter i nie tylko

1) Sprawa Enesa Kantera zaczyna nabierać nieco kształt telenoweli. Pisałem już o niej tutaj, tutaj, trochę tu i poniekąd tutaj. Tym razem ponownie głos zabrał właściciel Fenerbahce w odpowiedzi na zarzuty ojca Enesa. Oczywiście dokumentów potwierdzających swoje zeznania dalej nie pokazał (a mogłoby być już dawno po sprawie, jeśli to prawda) i zaprzeczył stawianym mu zarzutom. W skrócie nic nowego nie wniósł, a jedynie dodał, że o ile Kanter zawodnikiem jest dobrym, to w nauce już tak dobrze mu nie idzie. Ktoś tu wyraźnie chce komuś zaszkodzić. Więcej na ten temat możecie znaleźć tutaj.

2) Problemów w Baylor ciąg dalszy. Tym razem dopatrzono się wkroczeń z udziałem asystent trenera Marka Morefielda, który wysłał o wiele za dużu smsów do rekruta. Mówiąc inaczej kontaktował się z zawodnikiem częściej niż pozwalają na to przepisy, a także w okresie, w którym jest to zabronione. Co ciekawe Morefield jakiś czas temu został ukarany za identyczne naruszenie zasad. NCAA planuje więc rozpocząć śledztwo i bliżej przyjrzeć się sztabowi drużyny Bears.

3) Aż 8 trenerów, którzy pracowali jako asystenci coacha Herba Sendeka z Arizona State obecnie zajmują stanowisko pierwszego szkoleniowca w NCAA. Drugi na liście jest Rick Pitiono wraz z Benem Braunem, którzy wychowali po 6 trenerów. Dalej mamy takie nazwiska jak Jim Calhoun, John Calipari, Tom Izzo czy Mike Montgomery. Cały artykuł wraz z nazwiskami asystentów możecie zobaczyć na stronie ekipy Sun Devils.

4) Na stronie kenpom.com ukazał się wpis z nazwiskami wszystkich zawodników, którzy zdecydowali się na transfer i będą mogli wrócić do gry w tym sezonie. Łącznie z graczami dopuszczonymi do rozgrywek od drugiego semestru. Ciekawy materiał dla znudzonych.

5) Zawodnicy Long Beach State ciężko przygotowują się do sezonu i jak widać na poniższym filmiku nawet choroby im w tym nie przeszkadzają:

Brak komentarzy: