28 paź 2010

Która uczelnia ma najwięcej zawodników w NBA?

Bycie dobrym graczem w NCAA, a w NBA to dwie różne sprawy o czym przekonał się niedawno Scottie Reynolds. Nie tylko nie został wybrany w Drafcie, ale także nie zdołał się załapać tylnymi drzwiami do żadnej drużyny. Ba, nawet zrezygnował z zaproszenia Suns na obóz i podpisał profesjonalny kontrakt w drugiej lidze włoskiej. Jego przygoda nie trwała  zbyt długo i po czterech meczach zatęsknił za Stanami i postanowił opuścić zespół.

Trener Texas Rick Barnes mówił także niedawno, że dla niego bardziej od mistrzostwa liczy się fakt ilu jego zawodników trafi do NBA, co zresztą spotkało się ze sporą krytyką fanów. Coach Calipari zaś przyznał po Drafcie, w którym 5 jego graczy zostało wybranych w pierwszej rundzie największym wydarzeniem w historii uczelni Kentucky. To też nie ucieszyło zbyt wielu. 

Czy się to podoba fanom NCAA, czy nie wysyłanie zawodników do NBA jest częścią pracy trenera  w NCAA, więc sprawdźmy komu wychodzi to najlepiej. Poniżej małe zestawienie liczby zawodników w aktualnych składach NBA według konferencji:
56 ACC
54 Big East
48 Pac-10
41 Big 12
40 SEC
29 Big Ten
12 C-USA
11 A-10
10 MWC
9 WAC
5 WCC
5 CAA
5 Sun Belt
3 MVC
I podział według drużyn:
14 UCLA
13 Duke
13 Kentucky
12 North Carolina
12 Kansas
11 Connecticut
10 Arizona
10 Texas
9 Florida
8 Wake Forest
7 Ohio State
7 Georgia Tech
7 LSU
7 Syracuse
7 Memphis
6 Stanford
6 Michigan State
5 USC
5 Washington
Dokładniejsze zestawienie wraz z dokładną listą wszystkich graczy branych pod uwagę znajdziecie na blogu Yet Another Basketball Blog. Polecam zajrzeć tam w wolnej chwili.

Brak komentarzy: