16 sty 2011

Wyniki NaCzAAsie - 16.01.2011

• Zespoły Duke (Nolan Smith - 29pkt, 7zb, 6as), Kansas (Marcus Morris - 16pkt, 11zb), Syracuse (Rick Jackson - 15pkt, 11zb, 3as), Pittsburgh (Gary McGhee - 13pkt, 10zb), San Diego State (D.J. Gay - 30pkt, 4as; Kawhi Leonard - 19pkt, 15zb, 4as), Connecticut (Kemba Walker - 31pkt, 5as, 4zb), Texas (Jordan Hamilton - 17pkt, 6zb, 4as), Kentucky (Brandon Knight - 19pkt, 6zb), Georgetown (Austin Freeman - 15pkt, 8zb, 4as) i Kansas State (Jamar Samuels - 22pkt, 9zb, 5as) wygrały swoje mecze.
  • Drużyna Penn State była bliska sprawieniu kolejnej niespodzianki jednak dwie akcję 2+1 Jareda Sullingera w końcówce meczu przesądziły o zwycięstwie Ohio State 69:66. Lider Buckeyes w całym meczu zdobył 19pkt, 6zb i 5as, a w Nittany Lions najlepiej wypadł David Jackson notując 19pkt i 5zb.
  • Maryland przegrało z Villanova 66:74, choć na 8 minut przed końcem pewnie prowadzili kilkoma punktami. Jordan Williams dominował pod koszami notując 25pkt i 14zb, zaś w zespole Wildcats Maalik Wayns miał 22pkt i 3as.
  • Louisville dzięki świetnej końcówce wygrało z Marquette 71:70, choć przegrywali już 18 punktami. Do zwycięstwa poprowadził ich Preston Knowles trafiając w końcówce 4 rzuty trzypunktowe i ostatecznie notując 17pkt, 4zb oraz 3as. W Golden Eagles 16pkt i 7zb miał Darius Johnson-Odom
  • Z podobnej opresji wybrnęli gracze Tennessee, którzy w meczu z Vanderbilt przegrywali różnicą 17 oczek, ostatecznie wygrywając 67:64. Tobias Harris uzbierał 15pkt i 9zb, a Scotty Hopson dodał 16pkt, 6zb i 3as. W szeregach Commodores John Jenkins zdobył 21pkt i 4zb.
  • Texas A&M po dogrywce wygrał z Missouri 91:89. Do zwycięstwa poprowadził ich Khris Middleton notując 28 punktów (11 w dogrywce), 7zb i 4as. Dla Tigers po 19 punktów rzucili Ricardo Ratliffe i Marcus Denmon.
  • Wisconsin zrewanżowało się za poprzednią porażkę pokonując Illinois 76:66. Jon Leuer miał 26pkt i 9zb, a Jordan Taylor dodał 22pkt i 4as. W Fighting Illini Demetri McCamey uzbierał 23pkt, 5zb i 5as.
  • Drużyna UCF przegrała kolejny mecz, tym razem ulegając Southern Miss 69:86. W Golden Eagles aż 4 graczy zdobyło 16 i więcej punktów, a R.L. Horton miał 18 oczek, 6zb, 5as i 4prz. Dla Knights Marcus Jordan zanotował 20pkt, 4as i 3zb.
  • Michigan State dopiero po dogrywce uporało się z Northwestern 71:67. 19 punktów rzucił Keith Appling, a 18 dołożył Kalin Lucas. Dla Wildcats Drew Crawford zdobył 16pkt i 4zb.
  • Temple po 8 minutach przegrywało z Duquesne 1:19 i ostatecznie ulegli 66:78. W Dukes Bill Clark miał 22pkt i 6zb, a Owls 18 oczek i 4zb uzbierał Ramone Moore.
  • South Carolina pokonała Florida 72:69 dzięki 23pkt, 4zb i 3as Bruce'a Ellingtona. Dla Gators 17pkt i 4zb zdobył Erving Walker.
  • Derrick Williams zdobywając 31pkt i 10zb poprowadził Arizona do zwycięstwa nad Ariozna State 80:69.
  • Iowa State pokonała Baylor 72:57, a 21pkt i 5zb miał Jamie Vanderbeken. W Bears LaceDarius Dunn zanotował 20pkt i 6zb.
  • Papa Dia z Southern Methodist uzbierał 23pkt, 11zb i 7bl.
  • Robert Lewandowski zanotował 6pkt, 4zb i 1bl.