17 mar 2011

Zapowiedź Big Dance - West Region

No. 1. Duke vs. No. 16. Hampton
No. 8. Michigan vs. No. 9. Tennessee
No. 5. Arizona vs. No. 12. Memphis
No. 4. Texas vs. No. 13. Oakland
No. 6. Cincinnati vs. No. 11. Missouri
No. 3. Connecticut vs. No. 14. Bucknell
No. 7. Temple vs. No. 10. Penn State
No. 2. San Diego State vs. No. 15. Northern Colorado

Faworyt - Duke

Gdy już wiemy, że Kyrie Irving wraca do zdrowia nie ma wątpliwości który zespół jest tu faworytem. Choć początkowo cały ciężar gry będzie spoczywał na barkach Nolana Smitha i Kyle Singlere, to z każdym kolejnym meczem podstawowy rozgrywający powinien pełnić coraz większą role.

Cała gra Blue Devils będzie się kręciła właśnie wokół tej trójki, ale sporo będzie zależało od podkoszowych. To właśnie oni są najsłabszym elementem układanki i mowa tu szczególnie o grze w ataku. Tego problemu nie było z Irvingiem w składzie, więc jest szansa, że w Turnieju zobaczymy zespół, które na początku sezonu przekonywająco ogrywał rywali.

Mocne drużyny - Connecticut

Kiedy twój zespół prowadzi Kemba Walker zazwyczaj będziesz zaliczany do grona faworytów. Na początku sezonu samodzielnie prowadził swój zespół do kolejnych zwycięstw, ale od jakiegoś czas bardzo dobrze wspomagają go pozostali koledzy. Szczególnie Jeremy Lamb i Alex Oriakhi. Na zakończenie rozgrywek Huskies wygrali 5 spotkań w 5 kolejnych dni wygrywając mistrzostwo Big East i chyba ten ostatni sukces rozwiało wątpliwości, czy należy ten zespół brać na poważnie.

Czarny koń - Arizona

Ze wszystkich drużyn rozstawionych po środku stawki Wildcats mają największe szansy by coś zwojować. Jednak aby zespól sprawił niespodziankę potrzebna będzie dobra gra zawodników drugiego planu, bo o postawę Derricka Williamsa można być raczej spokojnym.

Sleeper - Missouri

Tigers grają chyba najszybsza koszykówkę w lidze i jeśli nie zawodzi skuteczność są w stanie pokonać każdego. Niewiele w lidze jest tak zbilansowanych zespołów i aż 5 zawodników w każdym meczu notuje średnio ponad 10 punktów. Do sukcesu niezbędna jednak będzie dobra gra Marcusa Denmona.

Cinderella - Oakland

Już w pierwszym meczu Golden Grizzlies trafili na bardzo trudnego rywala i jest nim drużyna Texas. Jednak w zespole jest dwóch doświadczonych graczy, czyli Keith Benson i Reggie Hamilton. Obaj mają wystarczająco talentu by poprowadzić swój zespół do sporego sukcesu.

Najlepszy zawodnik - Kemba Walker (Connecticut)

Czy tu coś trzeba pisać? Tego pana chyba zna każdy.

Czołowi zawodnicy

- Nolan Smith (Duke) – prawdziwy lider zespołu i kandydat na najlepszego gracza roku.
- Kyrie Irving (Duke) – w pełni sił najlepszy rozgrywający w lidze.
- Derrick Williams (Arizona) – świetnie łączy efektywność z efektownością. Jeden z najskuteczniejszych graczy w lidze.
- Jordan Hamilton (Texas) – najlepszy zawodnik silnej ekipy Longhorns.
- Kawhi Leonard (San Diego State) – atletyczny skrzydłowy i zarazem lider drugiego zespołu z regionu.

Gracz o którym nie słyszeliście - Keith Benson (Oakland)

Jego średnio to 18pkt, 10zb oraz 3.6bl i w najbliższym czasie może być pewny wyboru w Drafcie. Prawdziwy center bardzo dobrze radzący sobie po obu stronach parkietu.

Najciekawsze mecze

#8 Michigan vs. #9 Tennessee
#5 Arizona vs. #12 Memphis
#4 Texas vs. #13 Oakland
#6 Cincinnati vs. #11 Missouri

Objaśnienia.

Brak komentarzy: