11 mar 2011

Wokół prakietów - Jones, Overton

1) Zapewne większość z Was już słyszała, ale Perry Jones III za przyjmowanie niedozwolonych korzyści został zawieszony przez NCAA do końca sezonu. Dokładniej to nie on, a jego matka kilkukrotnie pożyczała (lub przyjmowała) od trenera Perry'ego ze szkoły średniej pieniądze o łącznej wartości 4100 dolarów. Uczelnia Baylor szybko złożyła protest do odpowiednich władz, które jednak go odrzuciły. Bears bez swojego skrzydłowego przegrali w pierwszym meczu turnieju Big12 z Oklahoma i resztę sezonu dograją w NIT. Jones zdobywał średnio 13.9pkt oraz 7.2zb i na 99% zobaczymy go w najbliższym Drafcie. Całe zamieszanie nie powinno negatywnie wpłynąć na jego notowania i prawdopodobnie zostanie wybrany w pierwszej piątce.

2) Venoy Overton za alkoholowy wyskok został zawieszony na czas trwania turnieju Pac-10. Obrońca Huskies w sezonie zdobywa średnio 6pkt, 3.4as oraz 2.6zb i do gry ma wrócić podczas NCAA Tournament. Bez niego w składzie ekipa Washington w pierwszym meczu pokonała Washington State 89:87.

3) Trenerska karuzela rozpoczęła się na dobre i niezadowolone z wyników uczelnie zaczęły zwalniać swoich coachów. Na pierwszy ogień poszedł Pat Knight, który po trzech latach stracił pracę w Texas Tech. Z ważniejszych stanowisk także Keno Davis z Providence po porażce w turnieju Big East został zwolniony. Wraz z nim pracę stracili między innymi: Jim Les w Bradley (9 sezonów w zespole), Pat Kennedy w Towso, Kirk Earlywine w Eastern Washington oraz Tony Ingle w Kennesaw State

4) Jeśli ktoś nie widział końcówki meczu St. John's z Rutgers to polecam obejrzeć ten filmik.


Gdy do końca meczu pozostało jeszcze około 2 sekund jeden z graczy Red Storm nie tylko przekroczył boczną linię, ale również zrobił kroki. Reakcji ze strony sędziów nie było i na oficjalną krytykę tej decyzji długo czekać nie trzeba było. Według oficjalnego komunikatu trójka sędziów z tego spotkania dobrowolnie zrezygnowała z dalszej pracy przy tegorocznym turnieju Big East.

5) Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi meczami z największych konferencji, to polecam czytać wpisy Sebastiana Hetmana na ZawszePoPierwsze.

Brak komentarzy: