5 mar 2011

Wokół parkietów - Thompson, Bullock

1) Klay Thompson został zatrzymany za posiadanie marihuany (dokładnie 1.95 grama) i szybko zawieszony na najbliższy mecz z UCLA. Obecnie nie wiadomo jak długo potrwa jego kara, jednak w tych sezonie za podobne wykroczenie Reggie Moore musiał pauzować tylko w jednym spotkaniu. Lider Washington State w tych rozgrywkach zdobywa średnio 21.4pkt, 5.1zb, 4as oraz 1.8prz i jeśli drużyna myśli o sprawieniu niespodzianki w turnieju konferencji będą bardzo potrzebowali Thompson na boisku. Co ciekawe trener Ken Bone już wcześniej miał problemy ze swoim graczem i na pewno nie tego spodziewał się po liderze drużyny. Ciekawe czy zaszkodzi to jego notowaniom tuż przed Draftem.

2) Korie Lucious oficjalnie zasilił Iowa State, o czym wspominałem jakiś czas temu. W grę wchodziła jeszcze uczelnia Baylor. W związku, że zmiana drużyny nastąpiła po rozpoczęciu drugiego semestru zawodnik będzie pauzował cały kolejny sezon, a na boisku pojawi się dopiero w sezonie 2012-13.

3) Utalentowany Freshman Reggie Bullock w pierwszej połowie spotkania z Maryland doznał kontuzji kolana i w tych rozgrywkach już go nie zobaczymy. Zawodnik North Carolina już w zeszłym roku przechodził operację tego samego kolana, które w większym lub mniejszym stopniu dokuczało mu w tym sezonie. W średnio 14.5 minut gry zdobywał 6.1pkt i 2.8zb.

4) Kolejny filmik z cyklu "Trick shot", tym razem z udziałem Joe Hilla i Steve'a Luptaka z American University. Sprawdźcie sami:


5) Kenneth Faried z Morehead State niedawno został najlepiej zbierającym zawodnikiem w historii NCAA, a dokładniej od 1973 roku. Jeśli ktoś chciałby spojrzeć na inne jego dokonania statystyczne polecam odwiedzić blog na ESPN.com

Brak komentarzy: