28 mar 2011

Wokół parkietów - Martin, Morris

1) Zespół Tennessee znalazł zastępstwo dla Bruce'a Pearla. Nowym trenerem został więc 39 letni Cuonzo Martin, który ostatnie trzy sezony spędził w Missouri State. Jak nie trudno się domyśleć reakcja ze strony fanów była dość negatywna, bo spodziewano się dużo większego nazwiska, a już na pewno ze sporym doświadczeniem. Zamiast tego otrzymali młodego i perspektywicznego coach, który może pracuję tylko trzy lata, ale w tym czasie osiągnął przyzwoity bilans 61-41. Teraz czeka go jeszcze trudniejsze zadanie i nie tylko ze względu na wysokie oczekiwania fanów Volunteers, ale także będzie musiał naprawić bałagan, który narobił Pearl.

2) Karuzela trwa dalej i tak były trener Dayton Brian Gregory przyjął ofertę Georgia Tech, a Chris Mooney przedłużył o 10 lat kontrakt z Richmond.... Poważnie, w tym roku za dużo o nich piszę. 

3) Kontakty Calipariego sięgają wszędzie. LeBron, Ashley Judd, Drake. Teraz do tego grona dołączył Jay-Z, który po meczu z North Carolina poszedł do szatni pogratulować zawodnikom Wildcats.


Teraz już wiecie dlaczego tylu utalentowanych zawodników chce grać dla Coacha Cala. Aha, największy budżet wydawany na rekrutację także robi swoje.

4) Coraz więcej zawodników zgłasza się Draftu. Ostatnio choćby do tego grona dołączył Darius Morris z Michigan, który jednak od razu zapowiedział, że agenta na razie nie zatrudni, a planuję sprawdzić swoje notowania. Ciekawy zbiór 2011 NBA Draft Early Entrants na nbadraft.net.

Brak komentarzy: