6 mar 2011

Poznaliśmy pierwszych uczestników Turnieju NCAA

Marcowe szaleństwo trwa w najlepsze i już spora część konferencji rozgrywa swoje własne turnieje. Oczywiście te największe, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wystartują dopiero 8 czy 9 marca, jednak już teraz dzieje się dużo i nie brakuję sensacyjnych rozstrzygnięć. W tej chwili wiemy, że do finałowej 68 zakwalifikowały się drużyny Belmont, North Carolina-Asheville i Morehead State. Ja zaś postanowiłem każdy mały turniej tuż po zakończeniu podsumować i tak mam dla Was już trzy takie wpisy, które ukazały się na collegehoops.pl:


W ramach wyjaśnienia tylko dodam, że konferencja Ivy League nie posiada własnego turnieju, a pewne miejsce w NCAA Tournament otrzymuje najlepsza ekipa po sezonie zasadniczym. Obecnie z bilansem 12-2 pierwsze miejsce w konferencji zajmuję Harvard, na drugim jest zaś ekipa Princeton, która ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Jeśli uda im się pokonać zespół Pennsylvania dwa czołowe zespoły Ivy będą miały identyczny bilans i o awansie do MM zadecyduję jeden dodatkowy mecz. W razie porażki w głównym Turnieju zagra Harvard.

Konferencja Great West, która powstała w 2008 roku nie posiada jeszcze pewnego miejsca w MM, mimo turnieju rozgrywanego w dniach 9-12 marca. Zwycięzca imprezy zagra w turnieju CIT. 

Brak komentarzy: