17 mar 2011

Zapowiedź Big Dance - Southeast Region

No. 1 Pittsburgh vs. No. 16 UNC Asheville
No. 8 Butler vs. No. 9 Old Dominion
No. 5 Kansas State vs. No. 12 Utah State
No. 4 Wisconsin vs. No. 13 Belmont
No. 6 St. John's vs. No. 11 Gonzaga
No. 3 BYU vs. No. 14 Wofford
No. 7 UCLA vs. No. 10 Michigan State
No. 2 Florida vs. No. 15 UC Santa Barbara

Faworyt - Pittsburgh

Ashton Gibbs, Brad Wanamaker i Gilbert Brown, a pod koszem Nasir Robinson i Gary McGhee. Trener Dixon od zawsze wolał mniej utalentowanych rekrutów kosztem graczy świetnie pasujących do jego drużyny. Ta doświadczona piątka bardzo dobrze łączy te cechy, a wyniki z tego sezonu tylko do potwierdzają. Po części awans do Final Four może ułatwić słabszy region.

Mocne drużyny - Florida

Zazwyczaj tylko pierwsza piątka w meczach zdobywa punkty, ale jest to tak dobrze rozłożone, że mimo wszystko nie przeszkadza to im w wygrywaniu kolejnych spotkań. Od czasu dwóch mistrzostw w 2006 i 2007 roku trener Donovan nie miał tak mocnego składu. Choć na obwodzie wciąż jest dwóch szalonych i niskich „guardów”, to za sprawą Chandlera Parsonsa awans do Final Four jest bardzo realny. Do tej pory raczej nikt nie brał ich na poważnie. Najbliższe mecze powinny to zmienić.

Czarny koń - Kansas State

Wildcats dopiero na zakończenie sezonu zaczęli grać na miarę oczekiwań, a i tak w ostatecznie szybko odpadli z turnieju Big12. Mimo wszystkich w tych kilku spotkaniach pokazali do czego są zdolni i dlatego mogą okazać się czarnym koniem imprezy. Jacob Pullen nareszcie gra jak prawdziwy lider, pod koszami jest Curtis Kelly, a to wszystko uzupełnia Rodney McGruder.

Sleeper - Michigan State

Spartans to zespół turniejowy, a za przykład niech posłuży poprzedni rok. Wtedy również zespół słabo (choć nie aż tak) spisywał się w sezonie, a w Turnieju doszedł aż do Final Four. Choć ekipa Michigan State po odejściu kilku istotnych graczy ma pewne braki zmobilizowani Kalin Lucas, Draymond Green i Durrell Summers mogą zdziałać sporo.

Cinderella - Belmont

Siłą drużyny jest głębia składu i aż 11 zawodników na boisku średnio spędza powyżej 10 minut. Jednocześnie brakuję wyraźnego lidera i dlatego tak trudno ich powstrzymać. W pierwszym meczu czeka ich trudny sprawdzian z Wisconsin, jeśli go zdadzą w kolejnej rundzie powinno być już łatwiej.

Najlepszy zawodnik - Jimmer Fredette (BYU)

Klik.

Czołowi zawodnicy

- Ashton Gibbs (Pittsburgh) – jeden z lepszych prawdziwych „shooterów” w lidze.
- Jacob Pullen (Kansas State) – czołowy niski i maszynka do zdobywania punktów.
- Jon Leuer (Wisconsin) – silny skrzydłowy z bardzo dobrze ułożonym rzutem.
- Jordan Taylor (Wisconsin) – najrozważniejszy rozgrywający w NCAA.
- Dwight Hardy (St. John's) – nie raz swoją grą zapewniał Red Storms zwycięstwa.
- Chandler Parsons (Florida) – wszechstronny skrzydłowy i lider Gators.

Gracz o którym nie słyszeliście - Noah Dahlman (Wofford)

Skrzydłowy Terriers w każdym meczu zdobywa średnio 20 punktów i już pierwszego dnia będzie musiał zmierzyć się z najlepszym strzelcem ligi. Obaj grają na innych pozycjach, ale zapewne zdobycze punktowe obu zawodników będą w tym meczu odgrywać kluczową rolę.

Najciekawsze mecze

#8 Butler vs. # 9 Old Dominion
#5 Kansas State vs. #12 Utah State
#4 Wisconsin vs. #13 Belmont
#6 St. John's vs. #11 Gonzaga
#7 UCLA vs. #10 Michigan State

Objaśnienia

Brak komentarzy: