31 mar 2011

Wokół parkietów - Tucker, Fredette

1) Coraz więcej zawodników deklaruję swoją chęć zgłoszenia do Draftu, jednak większość nie zatrudnia jeszcze agentów. W tym gronie są między innymi: Ashton Gibbs (Pittsburgh), Iman Shumpert (Georgia Tech) czy Isaiah Thomas (Washington). Wyjątkiem jest Tyler Honeycutt z UCLA, który po swoim drugim sezonie zatrudnił już agenta i do NCAA wrócić nie planuję. Lista zgłoszonych.

2) Larry Drew II, który jakiś czas temu postanowił opuścić North Carolina zaczął uczęszczać na zajęcia na uczelni UCLA. Tym samym jest on kolejnym zawodnikiem obok braci Wear, którzy w ostatnim czasie przeszli z UNC do UCLA.

3) Jimmer Fredette zaczyna zbierać swoje nagrody. W poniedziałek został wybrany do pierwszej drużyny All-American, a kilka dni później wyróżniono go "The Oscar Robertson Trophy". Dodatkowo ma już na koncie nagrodę "Sporting News player of the year", a wkrótce powinien otrzymać także "The Naismith Award" i "Wooden Award".

4) Kemba Walker z Connecticut zgarną za to "Bob Cousy Award", czyli nagrodę dla najlepszego rozgrywającego.

5) Trener Purdue Matt Painter w ostatnim czasie był poważnie kuszony przez uczelnię Mizzouri, jednak ostatecznie postanowił pozostać na kolejne lata w Purdue. Swoją ofertę o 5 lat przedłużył także Josh Pastner z Memphis, który ma zarabiać około 1.7 mln $ rocznie. 

6) Dziś o 3 w nocy odbędzie się NCAA Slam Dunk Contest, a wśród uczestników znajdują się Gilbert Brown (Pittsburgh), Justin Burrell (St. John's), Will Coleman (Memphis), Justin Tubbs (East Tennessee State), Billy White (San Diego State), Darnell Wilks (Cincinnati), John Williams (UNC Asheville) oraz prawdziwa sensacja Jacob Tucker z Illinois College (III Dywizji). Konkurs obejrzeć będzie można na ESPN2, a małą zapowiedź można znaleźć na blogu Ballin' is a Habit. Dla mnie faworytem jest ten pan:

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

zapodaj linka gdzie bedzie mozna zobaczyc konkursik. jakas retransmisja badz torrencik ?