13 lip 2010

Wokół parkietów

1) Tak jak pisałem parę dni temu skrzydłowy Royce White znalazł nową uczelnię i w przyszłym sezonie będzie występował w Iowa State. Przynajmniej takie są plany, ponieważ swoją poprzednią szkołę opuścił w środku trwania drugiego semestru i może nie zostać dopuszczony do gry od początku nadchodzącego sezonu. White przychodząc do NCAA był uważany za jednego z lepszych rekrutów, jednak szybko po przyjściu do Minnesoty został zawieszony i ostatecznie ani razu nie pojawił się na parkiecie. Teraz otrzymał drugą szansę i oby jej nie zmarnował.

2) Uczelnia Chicago State w końcu znalazła nowego trenera. Zwykle nie zajmuję się karuzelą trenerską i zmianami na tych mniej znaczących uniwersytetach, jednak ta historia jest warta odnotowania. Po nieudanym sezonie 19 kwietnia Cougars zwolnili swojego dotychczasowego coacha i rozpoczęły się poszukiwania nowego. Decyzja miała nadejść szybko, a skończyło się najdłuższymi poszukiwaniami w tym off-season, które trwały dokładniej 85 dni. Nowym trenerem został Tracy Dildy.

3) Na początku miesiąca wspominałem o trudnych decyzjach do podjęcia przez NCAA. Jak widzicie poniżej jedna z nich już została wyjaśniona, zaś druga mimo że wkrótce również wejdzie w życie może być ciężka do wyegzekwowania. Chodzi o wprowadzenie zakazu rekrutowania zawodników zanim Ci skończą 3 klasę w High School.

Trener zawsze zamiast zaoferować oficjalnie szkolenie może takiemu młodemu graczowi powiedzieć, że kiedy nadejdzie już taka możliwość zaoferuje mu stypendium. W podobny sposób zawodnik może się wypowiedzieć i nawet jeśli to byłoby sprzeczne z nowymi przepisami (choć i tu nie ma pewności), to NCAA nic takiemu trenerowi czy zawodnikowi nie udowodni. Zapowiada się na fajny przepis, którego jakby jednak nie było.

Brak komentarzy: