7 lip 2010

Co słychać w lipcu

Każdy śledzący NCAA zna dokładnie przebieg sezonu. Że na początku rozgrywane są małe turnieje i mecze z zespołami z innych konferencji, później zaczyna się walka z najbliższymi rywalami, następnie przechodząc przez turniej konferencji kończymy sezon głównym daniem czyli March Madness (oraz innymi mniejszymi turniejami).

Jednak zwykle po tym nasze zainteresowanie ligą na kilka miesięcy maleje, a czasem wręcz znika. Tak się składa, że w tym okresie poza boiskiem dzieje się najwięcej. I nie mam tu na myśli tych wszystkich złych informacji o naruszeniach przepisów NCAA, o kontuzjach czy innych ekscesach. Także nie chodzi o zmiany na stanowiskach trenerskich czy transfery.

Kiedy przychodzą wakacje zaczyna się prawdziwe trenowanie i to właśnie lipiec jest tym miesiącem kiedy najwięcej pod tym względem się dzieje. Właśnie wtedy organizowane są największe campy z udziałem czołowych graczy z NCAA oraz z High School.

Zawodnicy z NCAA wśród zawodowców z NBA szkolą swoje umiejętności indywidualne, zaś gracze ze szkół średnich mają okazję by sprawdzić się wśród najlepszych z całych Stanów oraz by zaprezentować się szerszej publiczności. Jest okazja by udowodnić, jak wiele się potrafi i by wzbudzić zainteresowanie u trenerów z NCAA oraz scoutów z NBA. 

Poniżej więc krótka lista najciekawszych imprez lipcowych:
5-7 - LeBron James Skills Academy
8-9 - King City Classic
8-9 - ESPN Super Soph
12-15 - Nike EYBL Peach Jam
14-16 - West Virginia Jam Fest
22-25 - Fab 48
22-26 - Adidas Super 64
22-26 - Center Stage
28-29 - B Game Boys Recruiting Camp
29-30 - Phase 1 Prospect Camp
Co ciekawe niektórzy zawodnicy mają w planach odwiedzenie od 5 do 6 obozów czyli tak naprawdę przez cały miesiąc będą gdzieś na wyjazd udowadniać coś sobie i innym, a przede wszystkim trenując by wciąż stawać się lepszym.

Camp LeBrona dobiega końca, na który zresztą spóźnił się ponad 3 godziny. Tym razem również po wydarzeniu z zeszłego roku z Jordanem Crawfordem i Jamesem mediom nie zezwolono na oglądanie towarzyskiego meczu z udziałem zaproszonych graczy oraz tych z NBA z LBJ na czele.

Dla zainteresowanych tak wygląda lista zaproszonych na obóz LeBrona, a tutaj możecie zobaczyć listę najlepszych graczy z HS oraz miejsca, które zamierzają w lipcu odwiedzić.

Brak komentarzy: