14 lip 2010

Co znaczy rywalizacja w NCAA

Mamy wakacje, czyli czas na odpoczynek. W NCAA większość zawodników spędza ten czas aktywnie i jedyni jeżdżą na różne campy, inni biorą udział w turniejach, czy ligach letnich. Tak zrobili gracze dwóch ekip z ACC i nie chodzi tu o rywalizację Duke z North Carolina, tylko o trochę mniejszą, ale jak się przekonać równie emocjonującą rywalizację North Carolina z N.C. State.

W S.J.G. Greater NC Pro Am Summer League na przeciw siebie stanęły dwie ekipy: Team McGladrey i Team Stackhouse. W tej pierwszej zagrało trzech freshmanów Ryan Harrow, Lorenzo Brown i C.J. Leslie oraz senior Tracy Smith z uczelni N.C. State. Natomiast na przeciw nich stanęli między innymi John Henson z UNC oraz dwóch jego przyszłych kolegów, czyli Reggie Bullock i Harrison Barnes.

Te nazwiska oraz fakt, że zagrają przeciwko sobie były jak zapowiedź nadchodzącego sezonu i przyciągnęło zainteresowanie wielu kibiców. Tylko ile osób może interesować taki wakacyjny sparing? Jak się okazuję jeśli chodzi o rywalizację całkiem sporo. Na mecz przyszło ponad 3000 kibiców, podczas gdy zwykle liczba ta nie przekracza kilkudziesięciu. Kibice już na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania zaczęli zajmować trybuny w obawie przed ich brakiem i jak słuszną podjęli decyzję przekonało się kilkuset innych fanów, których ze względu na brak miejsc i przepisy przeciwpożarowe nie wpuszczono do środka.

Mecz szybko po jego zakończeniu okrzyknięto najlepszym w turnieju, a sami zawodnicy przyznawali, że poziom był naprawdę wysoki i nie spodziewali się aż takie zainteresowania wśród fanów. Ostatecznie wygrała drużyna złożona z graczy z uczelni North Carolina 82:72. Reggie Bullock dla zwycięzców zdobył 30 punktów, a Harrison Barnes dołożył 25. Wśród przegranych najlepiej wypadła trójka freshmanów: C.J. Leslie - 21pkt, Lorenzo Brown - 15 i Ryan Harrow - 12.

Brak komentarzy: