19 lip 2010

Wokół parkietów

1) Tim Abromaitis z Notre Dame został zatrzymany przez policję wraz z nowym kolegą z drużyny Eric'iem Atkinsem. Najlepszy powracający strzelec swojej drużyny uczestniczył w dużej imprezie, bo policja zatrzymał aż 44 osoby, z czego 11 było sportowcami. Zarzut to oczywiście spożywanie alkoholu przez nieletniego (Tim 21 lat skończy 17 września). Na razie brak szczegółów o karze jaka go spotka ze strony uczelni, jednak prawdopodobnie nie będzie to nic poważnego. I słusznie.

2) Derrick Roland 21 grudnia 2009 roku w spotkaniu z Washington Huskies, nabawił się groźnej kontuzji nogi która zakończyła jego sezon i prawdopodobnie uniwersytecką karierę (4 rok gry). W zeszłym sezonie rozegrał 12 meczy (licząc ten ostatni nieszczęśliwy) i złożył wniosek do władz NCAA o pozwolenie na jeszcze jeden rok gry (istnieje przepis, że jeśli zawodnik rozegra mniej niż 30% spotkań swojej drużyny jest to traktowane jest to jako tzw. "injury red-shirt"). Niestety dla Derricka jego Texas A&M rozegrało tylko 34 mecze, co daje mu 35% i wniosek nie został zaakceptowany. Powodzeni w zawodowej karierze...

3) Kentavious Caldwell czołowy zawodnik w Class of 2011 wybrał uczelnie i ku zaskoczeniu wielu padło na University of Georgia. Ten rzucający obrońca w większości rankingach plasuje się w Top15 w swoim roczniku, a trener Mark Fox ponownie potwierdził, że rekrutować potrafi bardzo dobrze.


4) Pozostając przy tej tematyce oto lista zawodników z Europy, którzy w najbliższym czasie dołączą do Dywizji I NCAA - European Prospects. Wśród nich transfer z Junior College Kamil Gawrzydek, który będzie występował  w Idaho State.

Brak komentarzy: