2 lip 2010

Kilka ciekawostek po Drafcie

Oczywiście w tematyce NCAA:

  • Wiadomo, że pięciu zawodników Kentucky zostało wybranych w Drafcie, a tak poza nimi. Texas - 3 graczy, oraz Florida State, Georgia Tech, Kansas, Nevada, Oklahoma, Syracuse i West Virginia po dwóch. Szczególnie Nevada w tym gronie wygląda dziwnie.
  • Podsumowanie pierwszej rundy - 7 freshamnów, 8 sophomores, 9 juniorów i 5 seniorów. Mała liczba wybranych seniorów mnie nie dziwi, ale tak mało pierwszoroczniaków już trochę mnie zaskoczyło.
  • Big 12 miało 3 wybory w Top14, czyli tzw. "lottery picks" (podobnie zresztą jak SEC i ACC), 7 wyborów w pierwszej rundzie (najwięcej) i 10 ogólnie (Big East miało 11).
  • Wybory według konferencji: Big East - 11 zawodników, Big 12 - 10, ACC - 9, SEC - 7, C-USA i WAC - 4, Pac-10 - 2 oraz Atlantic 10, Big Ten, Colonial, Horizon, Mountain West i Sun Belt po 1.

Powinno was zdziwić miejsce Big Ten. Tylko jeden wybór z czwartej konferencji NCAA według różnych statystyk? Naturalnie tym szczęśliwcem był Evan Turner, jednak taka mała liczba wynika z faktu, że większość czołowych graczy z tej konferencji zdecydowała się pozostać w lidze na przynajmniej jeszcze jeden sezon.

I tak wśród tych zawodników są: Kyle Singler i Nolan Smith z Duke, Kalin Lucaa i Durrell Summers z Michigan State, Demetri McCamey i Mike Davis z Illinois, JaJuan Johnson i Robbie Hummel z Purdue oraz wielu innych.

W skrócie w przyszłym sezonie Big Ten będzie niezwykle silne o czym pisałem jakiś czas temu na blogu, a także aż 3 ekipy z tej konferencji znalazły się w mojej wczesnej liście Top5 sezonu 2010/11, z którą możecie zapoznać się na collegehoops.pl. Spokojnie jeszcze tylko parę miesięcy.

Więcej ciekawostek związanych z Draftem na rivals.com

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Duke nie jest z Big10 / Mal

Kosi pisze...

Małe przeoczenie ;) Już poprawione ;]