23 lip 2010

Must read

Ostatnio pojawiło się w internecie kilka artykułów, które musi przeczytać każdy fan nie tylko NCAA, ale ogólnie pojętej koszykówki. Linki wrzucałem na twittera, ale postanowiłem poświęcić im oddzielny wpis. Minusem dla niektórych może być fakt, że potrzeba znajomości angielskiego.

1) W czasach internetu, nowinek technicznych i wielu innych udogodnień scout Tom Konchalski pozostał ostatnim (i możliwe, że najlepszym), który wykonuje swoją pracy na stary sposób. Nie ma telefonu, nie ma komputera, za to z jego opinią liczą się wszyscy. W odróżnieniu od większości scoutów potraf przewidzieć, jak dany zawodnik poradzi sobie w zawodowej karierze i właśnie na tej podstawie tworzy rankingi. To trzeba przeczytać - Oracle of the Hardwood.

2) Joe Posnanski w tym trudnym okresie dla trenera North Carolina Deana Smitha przypomniał jak wielkim był trenerem. Wiele ciekawych historii i faktów - Dean.

3) ESPN.com zadało kilka trudnych pytań 20 znanym trenerom oczekując szczerych odpowiedzi, zachowując oczywiście ich anonimowość. Dana O'Neil to wszystko podsumowała i powstał spory zbiór świetnych cytatów, które bardzo dobrze wprowadzą każdego w świat przepisów NCAA, ich łamania i rekrutowania - What's wrong with college basketball?


Możliwe, że wieczorem pojawią się kolejne linki... jak tylko mi się coś przypomni.

Brak komentarzy: