4 lip 2010

Niewybrani w Drafcie

Część z was już pewnie zdążyła zapomnieć o Drafcie, ale mnie to nie przeszkadza i dlatego poniżej kilku najciekawszych graczy, którzy nie zostali wybrani, a których wkrótce możemy zobaczyć na parkietach NBA. Oczywiście niektórzy podpisali już niegwarantowane kontrakty z klubami, inni o swoje będą walczyć podczas Summer League.

 • Sherron Collins - lider ekipy Kansas ze względu na niski wzrost oraz małą nadwagę nie znalazł nowego pracodawcy. W składzie Charlotte Bobcats na ligę letnią w Orlando.
 • Jon Scheyer - brak wyboru rozgrywającego drużyny mistrzowskiej z jednej strony może dziwić, bo wprawdzie brakuje mu szeroko pojętego atletyzmu, jednak warunki fizyczne, umiejętności i boiskowe IQ przemawiają za nim. W składzie Miami Heat na ligę letnią w Vegas.
 • Jerome Randle - ponownie wzrost zadecydował o nie wyborze kolejnego lidera, tym razem uczelni California. Bardzo dobry strzelec będzie się starał o angaż w NBA grając w składzie Orlando Magic podczas ligi letniej w Orlando, oraz występując w Washington Wizards w Vegas.
 • Scottie Reynolds - o tym było już pisane nie raz i brak jego wybór jest w pewien sposób historyczny. Rozgrywający Villanova powalczy o kontratak reprezentując Phoenix Suns w Vegas.
 • Manny Harris - wszechstronny obrońca zbyt wcześniej zdecydował się na zgłoszenie do Draftu i jak się skończyło wszyscy wiemy. Podczas ligi letniej w Vegas będzie występował w Cleveland Cavaliers.
 • Denis Clemente - drugi najlepszy strzelec Kansas State i to również jemu zawdzięczają tak dobry wynik w MM, teraz podczas ligi letniej w Orlando zagra w Charlotte Bobcats.
 • Elijah Millsap - brat Paula z Utah Jazz o swój angaż w NBA powalczy podczas ligi letniej w Vegas występując w Detroit Pistons.
 • DeShawn Sims - kolejny zawodnik Michigan nie wybrany w tym roku w Drafcie. Zobaczymy go w Orlando w składzie Boston Celtics oraz w Vegas w drużynie Dallas Mavericks.
 • Charles Garcia - podczas trwania sezonu był na ustach wielu, jednak im bliżej Draftu tym robiło się coraz ciszej. O kontrakt powalczy w składzie New York Knicks w Vegas.
 • Samardo Samuels - dobrze zadawał sobie sprawę, że nie jest do końca gotowy na grę w NBA, jednak ciężka sytuacja rodziny zmusiła zawodnik Louisville do tej decyzji. W Drafcie się nie udało, więc o swoje powalczy reprezentując Chicago Bulls w Vegas.
 • Wayne Chism - poprowadził Tennessee do Elite Eight, jednak na NBA to za mało, przez co zobaczymy go w Sacramento Kings w Vegas i w New Jersey Nets w Orlando.
 • Brian Zoubek - wydawało się, że po bardzo dobrej końcówce sezonu znajdzie nabywce, rzeczywistość okazała się inna i w lidze letniej w Orlando będzie występował w New Jersey Nets.
 • Omar Samhan - chyba każdy śledzący MM pamięta tego pana i chyba każdy przewidywał, że tak się stanie. Reprezentując Dallas Mavericks w Vegas postara się o angaż w NBA.

To tylko tak w skrócie. Ciekawą listę niewybranych zawodników można obejrzeć na blogu Ridiculous Upside.

Składy drużyn na ligę letnią w Vegas:

Składy drużyn na ligę letnią w Orlando:

To by było na tyle z mojej działki. Summer League będę śledził, ale już wpisów na ten temat nie przewiduję, także odsyłam do blogów związanych z NBA, gdzie na pewno znajdziecie potrzebne informację.

Brak komentarzy: