27 lip 2010

Wokół parkietów

I znowu dłuższa przerwa niestety, a potem ciężko się zmotywować do pisania, w każdym razie dopiero od sierpnia wracam pisać na normalnych obrotach.

1) Bob Huggins przebywa aktualnie w Lac Vegas gdzie odbywają się coroczne campy z czołowymi rekrutami. Niestety w weekend upadł niefortunnie w hotelu i złamał cztery siedem żeber. Trener West Virginia jeszcze przebywa w szpitalu, jednak stan zdrowia jest dobry i niedługo ma być wypisany. Nie wiadomo, co spowodowało upadek, ale wykluczono problemy z sercem (w 2002 roku Huggins miał zawał).

2) Najlepszy zawodnik Indiana z zeszłego sezonu Maurice Creek wraca do zdrowia. W grudniu doznał groźnego urazu kolana, jednak rehabilitacja przebiega pomyślnie i możliwe, że zobaczymy go już od początku nadchodzącego sezonu. Gracz Hoosiers rozgrywa już małe gierki, ale jak sam twierdzi obecnie jest sprawny na około 70-75%.

3) Aresztowano trzech zawodników Drexel zaangażowanych w kradzież iPhona oraz kilku telefonów. Devon Bond, Kevin Phillip i Jamie Harris spodziewali się wielkich pieniędzy kiedy włamali się do mieszkania jednej studentki, ale rzeczywistość okazała się jak widać nieco inna. Najciekawszy jest jednak sposób w jaki dokonali przestępstwa. Bond znał poszkodowaną, więc przyszedł do niej i po krótkiej rozmowie postanowił się pożegnać. Gdy wychodził otworzył drzwi i Phillip z Harrisem wtargnęło do mieszkania z bronią w rękach. Bond udawał poszkodowanego, jednak później stwierdzono, że to wszystko było zaplanowane. Zresztą przeczytajcie to w oryginale po angielsku:
Bond rang the doorbell, and the woman answered. Walker said that the woman recognized Bond from Drexel - they both took the same business class - and as a friend of her male roommate, who wasn't at home. She invited him in, and the plan started to kick into gear. As Bond entered the apartment, he was shown on surveillance footage sticking a piece of paper between the door frame and the lock, preventing the door from locking, Walker said. Bond and the female student made small talk for a few minutes, and then he announced that he was leaving. He didn't get far. The woman told investigators that Bond marched back into her apartment moments later, trailed by Harris and Phillip, who were both brandishing handguns, Walker said. Bond was forced to the ground by one of the robbers in an attempt to make it look like he was a victim, too. It was all part of the plan. One of the Drexel basketball players began pointing at the woman's bed and ordering her to hand over cash, Walker said. She stammered that she didn't have any. The robbers grabbed her iPhone and warned the woman that they would return if they found out that she had been lying about the money.
Świetne, ale i głupie. Jamie Harris w zeszłym sezonie był najlepszym strzelcem swojej drużyny notując 14.5pkt oraz 3.3 as.

4) Podobnych głupich przypadków jest więcej, ale oczywiście o wszystkich nie będę pisał. Np. jeden z zawodników z High School lecąc na camp do Vegas ukradł śpiącemu pasażerowi aparat, po czym szybko został zatrzymany. Czym oni się motywują?

5) Konferencja Pac-10 zmieniła swoje logo. Było tak:

A jest tak:

2 komentarze:

s.hetman pisze...

PAC-12 z Utah i Colorado

Kosi pisze...

Pac-12 będzie za rok i wtedy znowu nowe logo :)