14 lip 2010

Problemy ze zdrowiem Deana Smitha


Trener-legenda uczelni North Carolina, których w przeciągu 36 lat 11 razy był w Final Four i dwa razy zdobył mistrzostwo. Wielokrotnie wybierany trenerem roku, by następnie trafić do Galerii Sław, i tak można by tu wymieniać długo, jednak nie o to chodzi.

Dean Smith w lutym skończył 79 lat, więc nie na pewno nie dziwią pojawiające się problem ze zdrowiem, np. trzy lata temu przeszedł operację kolana, która nie do końca przyniosła oczekiwany rezultat. Jednak niestety nie dawno dowiedzieliśmy się, że Smith cierpi na zaniki pamięci.

John Feinstein, który pracuje z trenerem nad jego nową książką przyznał, że już w zeszłym roku pojawiały się takie problemy, jednak nie chciał być pierwszym, który upubliczni tą informację. Jego dzisiejszy wpis na ten temat możecie przeczytać na stronie autora.

Jak Feinstein pisze Dean Smith miewa lepsze i gorsze dni. Raz wszystko pamięta, a zanim pojawiła się choroba jego pamięć była naprawdę wyjątkowa, innym razem ma problemy z przypomnieniem sobie co robił wczoraj.

Nie chcę za dużo pisać, bo i nie lubię o smutnych informacjach (w linku wyżej jest wszystko), ale mimo że nigdzie nie padło to oficjalnie najprawdopodobniej jest to choroba Alzheimera.

Brak komentarzy: