15 lip 2010

Wokół parkietów

1) ESPY Awards rozdane. Nagrody te przyznaje się w najróżniejszych kategoriach dlatego ja skupie się na tych związanych z NCAA. John Wall został wyróżniony w kategorii Best Male College Athlete, uczelnia Duke wygrała w kategorii College Athletic Program, a zwycięstwo Northern Iowa nad Kansas w drugiej rundzie March Madness zostało ogłoszone Best Upset. Wszystkich finalistów można zobaczyć na stronie ESPN.com.

2) Pozostając przy nagrodach rozgrywający Brandon Knight, który od nadchodzącego sezonu będzie reprezentował uczelnie Kentucky został wybrany National High school Athletes of the Year. W swoim ostatnim roku w szkole Pine Crest School Knight notował średnio 31.9 pkt, 8.6 zb, 3.9 as i 2.5 prz na mecz.

3) Dwóch młodych zawodników pokazało, że w czasach gdy najlepsi rekruci swoje decyzje o wyborze uczelni ogłaszają na wielkich konferencjach prasowych albo w telewizji, a podjęcie decyzji zajmuje im długie miesiące nie musi trwać wcale tak długo. Dwa dni po tym jak trener Northwestern zobaczył obrońcę Davida Sobolewskiego (uprzedzając pytanie - nie Polak) zaoferował mu stypendium, a ten zaakceptował je kilka godzin później. Szybszy był Michael Perez, który z miejsca przyjął stypendium na uczelni St. John's, gdy tylko trener Steve Lavin mu je zaoferował. Można? Można.

4) Po porozumieniu z rodziną John R. Wooden Classic będzie wciąż kontynuowany. "Doubleheader" czyli dwa mecze rozegrane zostaną 18 grudnia, a zmierzą się w nich UCLA z BYU oraz Saint Mary's z Long Beach State.

Co ciekawe z tym "klasykiem" wiąże się fajna historia. Otóż jeden z prawnuków trenera Woodena Tyler Trapani jest dalekim rezerwowym w ekipie Bruins i w całej dwuletniej uniwersyteckiej karierze na boisku spędził dokładnie dwie minuty. Na parkiecie pojawiał się właśnie tylko podczas meczy organizowanych na cześć Woodena, by ten mógł zobaczyć go w akcji.

5) Specjalnie dla dwóch anonimowych osób słów moich kilka po Mistrzostwach Świata U17 o trzech Polskich zawodników do przeczytania kilka wpisów niżej.

1 komentarz:

Juteńka pisze...

18 lipca i nie ma nowej noty??????